Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3182
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stary Zdrój na nowo

Poniedziałek, 26 kwietnia 2021, 6:36
Aktualizacja: 8:07
Autor: red
Wałbrzych: Stary Zdrój na nowo
Fot. organizatorzy
Mobilna gra „Stary Zdrój”, bank darmowych zdjęć Starego Zdroju i wystawa zdjęć to najważniejsze owoce realizowanego przez Bibliotekę pod Atlantami i Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 4 projektu „Stary Zdrój na nowo”.

Działania projektowe sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN w ramach III edycji programu grantowego „Moje miejsce na ziemi”.

Pierwszymi projektowymi działaniami były warsztaty, podczas których przekazaliśmy młodzieży podstawową wiedzę na temat wykonywania dobrych zdjęć. W dalszych działaniach przeszkodziła pandemia i kolejne zamknięcie szkół, ale poradziliśmy sobie z tym, korzystając z dobrodziejstwa Internetu i kolejne warsztaty, tym razem historyczne o dawnych dziejach Altwasser, przeprowadziliśmy w formie online.

Wyposażona w fotograficzną i historyczną wiedzę młodzież zabrała się za robienie zdjęć dzielnicy, a bibliotekarze spod Atlantów zajęli się tworzeniem gry w aplikacji ActionTrack. Efektem tych wspólnych prac jest gra „Stary Zdrój”, która pozwala w ciekawy sposób zapoznać się z najciekawszymi zabytkami, postaciami i wydarzeniami dotyczącymi Altwasser za czasów jego świetności.

Co trzeba zrobić, żeby zagrać?

Zainstalować bezpłatną aplikację ActionTrack,
Znaleźć się przed dworcem Wałbrzych Miasto, gdzie gra ma początek,
Otworzyć aplikację i zeskanować kod QR z plakatu lub ulotki,
Grać!
Plakaty z kodami QR znaleźć można na plakatach, które znaleźć można m.in. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 albo w Filii nr 3 Biblioteki pod Atlantami, a także w bibliotecznych i szkolnych mediach społecznościowych.

Drugim owocem projektu jest bank bezpłatnych zdjęć Starego Zdroju. Wszystkie umieszczone w nim zdjęcia są objęte licencją Creative Commons Uznanie autorstwa - Na tych samych warunkach 4.0, która pozwala na dowolne z nich korzystanie pod warunkiem, że na utwory zależne będzie udzielana taka sama licencja. Można więc te zdjęcia bezpłatnie wykorzystywać na przykład do tworzenia szkolnych prezentacji. Linki do banku znajdziecie na stronie Biblioteki pod Atlantami i ZSP nr 4.

Panująca obecnie sytuacja pandemiczna nie pozwala nam na zorganizowanie wieńczącej projekt wystawy zdjęć Starego Zdroju, która jest już przygotowana i tylko czeka na pokazanie. Zobaczyć więc będzie ją można zaraz po otwarciu bibliotek, a od września w budynku szkoły na Starym Zdroju.

Dobry pomysł, dobra współpraca i wsparcie Fundacji ORLEN pozwoliła na realizację ciekawego projektu, który sprawił, że Stary Zdrój zyskał ciekawą multimedialną atrakcję, która pozwoli lepiej poznać nieco zapomniany dziś, a kiedyś znany w całej Europie kurort Altwasser.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
4
44%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group