Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4531
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stefanos Ewangielu poza Zgromadzeniem WZWiK

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 18:51
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2011, 14:47
Autor: Sven
Wałbrzych: Stefanos Ewangielu poza Zgromadzeniem WZWiK
Fot. Sławomir Pawlik
Rada Miasta jednogłośnie odwołała dziś Stefanosa Ewangielu z funkcji członka Zgromadzenia Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji.

Dzisiaj rano na ręce Przewodniczącej Rady Miasta Agnieszki Kołacz – Leszczyńskiej wpłynęło oświadczenie Stefanosa Ewangielu, w którym złożył on rezygnację z funkcji przedstawiciela Rady Miasta w Zgromadzeniu WZWiK oraz z funkcji przewodniczącego Zarządu WZWiK.

Zanim jednak w głosowaniu przyjęto wniosek Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej o odwołanie Stefanosa Ewangielu, w wypełnionej po brzegi publicznością i dziennikarzami Sali Witrażowej Ratusza, odbyła się dyskusja. Jej powodem był spór formalno – prawny o to, czy usunięcie Ewangielu ze Zgromadzenia WZWiK przez Radę Miasta spowoduje automatyczne usunięcie go ze stanowiska przewodniczącego Zarządu WZWiK.

Wnioskodawcy z WWS, ustami Pawła Szpura, przekonywali, że usunięcie Ewangielu ze zgromadzenia musi się wiązać z jego automatycznym odwołaniem ze stanowiska przewodniczącego. Inne zdanie prezentował radca prawny rady miasta Włodzimierz Dymarczyk, który stwierdził, że odwołać przewodniczącego Zarządu WZWiK może jedynie Zgromadzenie WZWiK.

W tym miejscu radni Platformy Obywatelskiej zaapelowali do opozycji, żeby okazała odrobinę zaufania do Stefanosa Ewangielu, bo przecież w złożonym oświadczeniu sam złożył rezygnację z pełnionych funkcji. Atmosferę nieco ochłodziło stanowcze stwierdzenie Włodzimierza Dymarczyka, że w myśl artykułu 75 Kodeksu Pracy, Stefanosowi Ewangielu należy się jedynie jednomiesięczna odprawa, a nie jak wcześniej głoszono – 80 tysięcy złotych.

Radny Artur Torbus zapewnił przedstawicieli WWS, że rządząca koalicja nie będzie bronić Ewangielu. Poprosił też, żeby już nie pastwić się nad człowiekiem, tylko głosować. Tak też się stało. Stefanos Ewangielu, którego nie było na sesji, został odwołany jednogłośnie.

Pozostał jeszcze wybór nowego przedstawiciela rady miasta do Zgromadzenia WZWiK. Został nim radny PO Piotr Kwiatkowski, który, chyba z obawy o wynik głosowania, również zagłosował na swoją korzyść. Jego kontrkandydatem był Paweł Szpur z WWS.

Na godzinę 15.00 zaplanowane zostało posiedzenie Zgromadzenia Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji, którego głównym punktem jest odwołanie Stefanosa Ewangielu.

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group