Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3560
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno-Zdrój: Strażacy ćwiczyli w Szczawnie–Zdroju

Środa, 27 lipca 2016, 17:00
Aktualizacja: Czwartek, 28 lipca 2016, 9:30
Autor: Robert Bajek
Szczawno-Zdrój: Strażacy ćwiczyli w Szczawnie–Zdroju
Fot. Robert Bajek
Na terenie Pijalni Wód Mineralnych, Zakładu Przyrodoleczniczego i Rozlewni Wód Mineralnych w Szczawnie–Zdroju odbyły się ćwiczenia strażaków z Jednostek Ratowniczo–Gaśniczych nr 1 i 2 w Wałbrzychu.

W ćwiczeniach udział wzięła Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z JRG nr 1 i Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG nr 2. Obiekty do ćwiczeń zostały wybrane nieprzypadkowo, ponieważ Pijalnia Wód Mineralnych, Zakład Przyrodoleczniczy i Rozlewnia Wód Mineralnych są połączone podziemnym korytarzem, który służył pierwotnie do transportowania wody a obecnie posłużył jako idealne miejsce do przeprowadzenia ćwiczeń.

Ćwiczono dwa warianty zdarzeń. Pierwszy z nich zakładał ewakuację osoby uwięzionej w zawalonym, podziemnym chodniku. Tu do akcji wkroczyła Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, która udrożniła zawalony korytarz i wyprowadziła z niego uwięzioną osobę. Drugi wariant zakładał rozszczelnienie zbiorników i wydobycie się z nich niebezpiecznej substancji chemicznej. Strażacy z Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego dokonali oceny sytuacji i zagrożenia a następnie przepompowali niebezpieczną substancję do szczelnych zbiorników. W obu przypadkach akcja przebiegła prawidłowo.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group