Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2385
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy kontrolują właścicieli psów

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 16 marca 2013, 19:27
Aktualizacja: Niedziela, 17 marca 2013, 17:52
Autor: red
Fot. PAW
Wałbrzyscy strażnicy miejscy przeprowadzili w ostatnich dniach szereg kontroli w tych miejscach, które chętnie są odwiedzane przez spacerujących mieszkańców z psami.

Sygnałem do podjęcia wzmożonych kontroli były napływające do dyżurnego Straży Miejskiej informacje o znacznym zanieczyszczeniu zwierzęcymi odchodami chodników, skwerów, a nawet placów zabaw dla dzieci.

Mimo podjętych w ostatnim czasie szeregu działań przez Straż Miejską i władze miasta odnośnie sprzątania zanieczyszczeń po psach, okazuje się, że wciąż dla niektórych właścicieli czworonogów stanowi to duży problem. Podczas przeprowadzonych działań funkcjonariusze Straży Miejskiej podjęli kilkadziesiąt interwencji, a niektóre z nich skończyły się nałożeniem mandatu karnego.

Strażnicy miejscy przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, osoby utrzymujące zwierzęta domowe zobowiązane są do usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez te zwierzęta w miejscach publicznych oraz w innych miejscach przeznaczonych do wspólnego użytku.

Na terenie miasta w wielu miejscach ustawione są specjalne pojemniki z gotowymi „psimi pakietami". Ponadto pakiety takie bezpłatnie można pobrać w: Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta ul. Matejki 1 pok. 40, Urząd Miasta ul. Kopernika 2 (portiernia), Straż Miejska ul. Matejki 1 (dyżurka), Schronisko dla Zwierząt ul. Łokietka 7, Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik ul. Broniewskiego 65C (portiernia), Spółdzielnia Mieszkaniowa Podzamcze ul. Podwale 1 (portiernia).

Straż Miejska informuje, że podobne wzmożone działania w stosunku do właścicieli psów będą podejmowane systematycznie, a konsekwencją może być mandat karny w wysokości do 500 zł.

www.strazmiejskawalbrzych.pl

Czytaj również

Komentarze (33) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group