Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3710
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Strażnicy miejscy i harcerze chcą zmieniać Wałbrzych

Poniedziałek, 29 maja 2017, 14:32
Autor: red
Wałbrzych: Strażnicy miejscy i harcerze chcą zmieniać Wałbrzych
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wałbrzych, ulica 1 Maja 17, sobotnie przedpołudnie. Najpierw pojawił się zielony bus straży miejskiej, po chwili budynek został okrążony przez dziwnie wyglądającą ekipę.

Zaniepokojeni mieszkańcy pytali się, czy to jakieś skażenie, czy mają się ewakuować? Funkcjonariusz straży miejskiej uspokoił lokatorów – ewakuacji nie będzie.

Dziwnie wyglądająca ekipa w białych kombinezonach okazała się zastępem harcerzy ZHP. Z samochodu wypakowano drabiny, wiadra, pędzle i wałki malarskie. Krótka odprawa, wyznaczenie zadań i rejonów, po chwili z elewacji budynku zaczęły znikać szpecące „malowidła”.

W sobotę 27 maja rozpoczęto akcję usuwania graffiti z rewitalizowanych dzielnic naszego miasta. Zadanie to realizuje Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej, a koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Straż Miejska w Wałbrzychu. Do września tego roku harcerze usuną graffiti z 60 obiektów zlokalizowanych w dzielnicach Śródmieście, Stary Zdrój, Nowe Miasto, Podgórze, Sobięcin, Biały Kamień. Całość przedsięwzięcia finansowana jest z mikrograntów przeznaczonych na aktywizację i rozwój społeczności lokalnej obszaru rewitalizacji Miasta Wałbrzycha. Harcerze zapewniają: „RAZEM ZMIENIMY WAŁBRZYCH”.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group