Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2930
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Studenci z Grecji poznawali Wałbrzych

Wtorek, 17 października 2017, 11:49
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych: Studenci z Grecji poznawali Wałbrzych
Fot. użyczone/Katarzyna Drogosz
W ramach współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Wałbrzychu oraz Rzemieślniczą Branżową Szkołą I stopnia im. S. Palucha w Wałbrzychu i Rzemieślniczą Oświatą, młodzież z 1–30 Hufca Pracy brała udział w projekcie wymiany uczniów i studentów z Grecji programu Erasmus „Środowiska ponad podziałami”.

Założeniem przedsięwzięcia była rewitalizacja opuszczonego placu przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu połączona z umieszczeniem w Parku Sobieskiego budek dla ptaków, owadów oraz jeży.

Przez dziesięć dni trwania projektu uczestnicy wzięli udział w zajęciach dotyczących rewitalizacji, które odbyły się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, połączonych ze zwiedzaniem całego obiektu. Odbyły się warsztaty z ekologiem, podczas których pracowano nad projektem zagospodarowania placu oraz przygotowaniem budek do umieszczenia w parku. Kompleksowe zwiedzanie Wałbrzycha, w tym Zamku Książ i Stada Ogierów, pozwoliło greckim studentom poznać unikatowość naszego regionu pod względem przyrodniczym, jak również architektonicznym i kulturowym.

W cyklu warsztatowym odbyły się również zajęcia z reklamy i projektowania ulotek oraz wycieczka z fotografem przyrody Krzysztofem Żarkowskim połączona z wykładem na temat fotografii. Podczas zwiedzania palmiarni uczestnicy mieli wyjątkową okazję pracy z Bonsai pod okiem Piotra Czerniachowskiego – opiekuna jedynej w Polsce wystawy drzewek Bonsai. Pod koniec projektu uczniowie przystąpili do rewitalizacji placu przy ul. Piłsudskiego oraz rozmieszczania budek dla zwierząt.

10 dni trwała wymiana i było to 10 wyjątkowych dni. Studenci z Grecji oraz młodzież z Polski zmagali się z barierą językową, odmiennością kulturową oraz wyzwaniami, jakie stawiał przed nimi projekt. Wszystko to pozwoliło na niesamowitą integrację, nawiązanie nowych przyjaźni oraz zdobycie poczucia wiary we własne możliwości i udowodnienie sobie, że jeśli tylko się chce – nie ma rzeczy niemożliwych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group