Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 1662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci z Grecji poznawali Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 17 października 2017, 11:49
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Fot. użyczone/Katarzyna Drogosz
W ramach współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego OHP w Wałbrzychu oraz Rzemieślniczą Branżową Szkołą I stopnia im. S. Palucha w Wałbrzychu i Rzemieślniczą Oświatą, młodzież z 1–30 Hufca Pracy brała udział w projekcie wymiany uczniów i studentów z Grecji programu Erasmus „Środowiska ponad podziałami”.

Założeniem przedsięwzięcia była rewitalizacja opuszczonego placu przy ul. Piłsudskiego w Wałbrzychu połączona z umieszczeniem w Parku Sobieskiego budek dla ptaków, owadów oraz jeży.

Przez dziesięć dni trwania projektu uczestnicy wzięli udział w zajęciach dotyczących rewitalizacji, które odbyły się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, połączonych ze zwiedzaniem całego obiektu. Odbyły się warsztaty z ekologiem, podczas których pracowano nad projektem zagospodarowania placu oraz przygotowaniem budek do umieszczenia w parku. Kompleksowe zwiedzanie Wałbrzycha, w tym Zamku Książ i Stada Ogierów, pozwoliło greckim studentom poznać unikatowość naszego regionu pod względem przyrodniczym, jak również architektonicznym i kulturowym.

W cyklu warsztatowym odbyły się również zajęcia z reklamy i projektowania ulotek oraz wycieczka z fotografem przyrody Krzysztofem Żarkowskim połączona z wykładem na temat fotografii. Podczas zwiedzania palmiarni uczestnicy mieli wyjątkową okazję pracy z Bonsai pod okiem Piotra Czerniachowskiego – opiekuna jedynej w Polsce wystawy drzewek Bonsai. Pod koniec projektu uczniowie przystąpili do rewitalizacji placu przy ul. Piłsudskiego oraz rozmieszczania budek dla zwierząt.

10 dni trwała wymiana i było to 10 wyjątkowych dni. Studenci z Grecji oraz młodzież z Polski zmagali się z barierą językową, odmiennością kulturową oraz wyzwaniami, jakie stawiał przed nimi projekt. Wszystko to pozwoliło na niesamowitą integrację, nawiązanie nowych przyjaźni oraz zdobycie poczucia wiary we własne możliwości i udowodnienie sobie, że jeśli tylko się chce – nie ma rzeczy niemożliwych.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~żul 17-10-2017 15:31
Ja też się tam kręciłem,ale tylko udawałem Greka.....
~Troll 17-10-2017 21:30
~żul -a mogłeś przecież zastąpić Takisa Makandakisa -wałbrzyskiego artysty i chyba najlepszego ambasadora także naszej kultury.
~Dr Ichturiell 17-10-2017 23:39
Niech ich wyślą na prześwietlenie puca.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group