Niedziela, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stypendia Prezydenta Miasta Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 grudnia 2012, 9:01
Aktualizacja: Czwartek, 20 grudnia 2012, 17:17
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
W II LO Prezydent Roman Szełemej spotkał się z młodzieżą i studentami, aby wręczyć im stypendia za wyjątkowe wyniki w nauce.

Stypendium I stopnia za wyniki w nauce przyznane zostało wybitnie wyróżniającym się uczniom szkoły gimnazjalnej, którzy uzyskali w danym roku szkolnym tytuł finalisty lub laureata konkursu wojewódzkiego lub ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego i osiągnęli w wyniku klasyfikacji rocznej średnią ocen co najmniej 4,5 i co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Stypendium II stopnia za wyniki w nauce przyznawane jest jednemu uczniowi ( klasy I,II lub pierwszego semestru klasy III) wytypowanemu przez radę szkoły lub radę pedagogiczną, który osiąga najlepsze wyniki w nauce spośród uczniów danego gimnazjum i w wyniku klasyfikacji semestralnej otrzymał średnią ocen co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie oraz posiada osiągnięcia w konkursach pozaszkolnych.

Studenci aby otrzymać stypendium musieli uzyskać średnią arytmetyczną ocen z ostatnich dwóch semestrów wynosi nie mniejszą niż 4,5, w realizowanym toku studiów nie mogli powtarzać roku lub semestru, zaliczyli w terminie określonym w regulaminie uczelni co najmniej pierwszy rok studiów z tym, że studenci studiów drugiego stopnia studiów dwustopniowych mogli ubiegać się o stypendium pod warunkiem bezpośredniego ich podjęcia po ukończeniu studiów I stopnia i wykazywali się aktywnością i zaangażowaniem w życie uczelni i środowiska Miasta Wałbrzycha.

Dodatkowo przyznane zostały stypendia motywacyjne dla uczniów pochodzenia romskiego, z wyłączeniem uczniów klas I-III szkoły podstawowej a także stypendia dla grup, które prezentowały swoje osiągnięcia naukowe podczas Festiwalu Osiągnięć Dzieci i Młodzieży w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Stypendium I stopnia otrzymali:

- Laura Halweg – publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 12 w Zespole Szkół Nr 1
- Grzegorz Lukas - Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 12 w Zespole Szkół Nr 1
- Michalina Marcia - Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 12 w Zespole Szkół Nr 1
- Katarzyna Gisder - Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Zespole Szkół Nr 2
- Weronika Nitka - Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Zespole Szkół Nr 2

Stypendyści II otrzymali:

- Wojciech Kapuśnik - Publiczne Gimnazjum Nr 2
- Marta Kunach - Publiczne Gimnazjum Nr 3
- Kacper Patejuk - Publiczne Gimnazjum Nr 4
- Przemysław Krasiński - Publiczne Gimnazjum Nr 6
- Iwona Łuczak - Publiczne Gimnazjum Nr 7
- Katarzyna Burdka - Publiczne Gimnazjum Nr 9
- Laura Halweg - Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 12 w Zespole Szkół Nr 1
- Patrycja Karczmarek - Publiczne Gimnazjum Nr 13 w Zespole Szkół Nr 2

Stypendyści – Studenci:

- Karolina Aneta Rosiak - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny
w Wałbrzychu
- Anna Kusiek - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny
w Wałbrzychu
- Marcin Tomasz Antczak - Politechnika Wrocławska Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny
w Wałbrzychu
- Maja Bryks - Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu
- Michał Fila - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Aleksandra Pięta - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Monika Sylwia Muszyńska - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- Monika Lampart - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Magdalena Adriana Miłkowska - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- Piotr Malik - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- Edyta Natalia Tercka - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Magdalena Katarzyna Kapusta - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- Tatiana Paraszczak - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Katarzyna Anna Prokop - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu
- Przemysław Sergiusz Sałatowski - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
- Monika Urszula Downar - Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości
w Wałbrzychu
- Anna Maria Hochuł - Wałbrzyska Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości
w Wałbrzychu
- Anna Maria Lenarcik - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa
w Wałbrzychu

Stypendyści – Romowie:

- Weronika Wądrzyk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10
- Natalia Justyna Maroń - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 31
- Amanda Urbańska - Publiczne Gimnazjum Nr 4
- Nikola Styrkacz - Publiczne Gimnazjum Specjalne Nr 10
- Natalia Klaudia Weronika Ciureja - Zespół Szkół Nr 7

Stypendia dla grup prezentujących swoje osiągnięcia na Festiwalu Osiągnięć Dzieci i Młodzieży w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki:

- Kategoria przedszkola: PSP nr 30 „0”, „Barwny Świat” – opiekun: Edyta Ochudło
- Szkoły podstawowe : PSP nr 6 „Camera Obscura” – opiekun: Artur Rak
- Szkoły gimnazjalne : PG nr 9 „Trasy rowerowe w Wałbrzychu i okolicy – opiekun: Ewa Łukaszewicz
- Szkoły ponadgimnazjalne - ZS „Politechnicznych” nr 8 „Ujarzmiony Świat” – opiekun: Dariusz Cisek

Po wręczeniu wyróżnień nastąpiła część artystyczna. Młodzież zaprezentowała przygotowany program wokalno-taneczny. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej pogratulował stypendystom wybitnych osiągnięć w nauce i życzył dalszych sukcesów.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group