Czytających: 4451

Mieroszów: Sukces goni sukces

Piątek, 7 października 2022, 13:44
Aktualizacja: 13:49
Mega sukcesy w zawodach Finału Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie letnim odnieśli uczniowie z Mieroszowa.

W czwartek 6 października w Sobieszowie k/Jeleniej Góry odbyły się finały wojewódzkie w biathlonie letnim, w których udział wzięła 14 osobowa reprezentacja naszej szkoły.

W rywalizacji dziewcząt klas 1-4 Natalia Kwiatowska wywalczyła brązowy medal, Zuzanna Gargol zajęła 6. miejsce, Zofia Parzelska była 8, Lena Kosek wywalczyła 10. lokatę, Hanna Wieczorek była 22 a Lena Polakowska- ukończyła zmagania na 41 pozycji.

W rywalizacji chłopców w tej kategorii super wynik osiągnął Antoni Twardzik zajmując 8. miejsce. W zmaganiach dziewcząt klas 5-6 najlepszy wynik osiągnęła Maja Parzelska -11. miejsca , Julia Zięcina była 24. Wyniki dziewcząt pozwoliły na zdobycie drużynowo tytułu wicemistrzyń Dolnego Śląska.

Popisowo rywalizację w kategorii dziewcząt klas 7-8 wykonały Lena Wojciechowska - 1. miejsce i tytuł Mistrzyni Dolnego Śląska, Kamila Woźniak - 2. miejsce i tytuł wicemistrzyni i Oliwia Zięcina - 4. miejsce. Wyniki uzyskane indywidualnie przez dziewczęta pozwoliły na zdobycie Mistrzostwa Dolnego Śląska drużynowo.

Bartosz Dewiszek w rywalizacji chłopców klas 7-8 zwyciężył i zdobył tytuł Mistrza, Kacper Wereszczyński wywalczył 5. miejsce, co również w klasyfikacji drużynowej dało chłopcom tytuł Mistrzów Dolnego Śląska.