Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 2380
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces ucznia Zespołu Szkół Nr 7

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 10 lutego 2011, 20:07
Aktualizacja: 20:08
Autor: Sven
Bartosz Peter to kulinarny talent
Fot. użyczone
Bartosz Peter, uczeń Zespołu Szkół Nr 7, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego konkursu gastronomicznego ,,Młody kreator sztuki kulinarnej".

Gęś w akompaniamencie jabłka, z kremową kaszą i kapustą oraz sosem żurawinowym podbiła podniebienia komisji konkursowej w Poznaniu. Bartosz już po raz drugi brał udział w konkursie organizowanym przez firmę Unilever Foodsolution. W ubiegłym roku zakwalifikował się do półfinału. W tym roku jego potrawa zachwyciła podniebienia jurorów, dzięki czemu w marcu będzie walczył w ścisłym finale o I miejsce.

Mieczysław Chojnowski, Mistrz Świata Cukierników, Ekspert Akademii Mistrza oraz laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, zaproponował współpracę w zakresie wspierania kształcenia zawodowego uczniów kierunków gastronomicznych w Zespole Szkół Nr 7 im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu.
- Posiadam ugruntowaną pozycję w branży gastronomicznej, rozległe doświadczenie zawodowe realizujące się, zarówno poprzez wiedzę teoretyczną oraz - co, jak sądzę szczególnie istotne – umiejętności praktyczne. Wiedzą i umiejętnościami chciałbym podzielić się z kadrą pedagogiczną oraz z przyszłymi gastronomami, w szczególności z cukiernikami, bowiem ta właśnie dziedzina jest mi szczególnie bliska. Myślę, że merytoryczna pomoc i opieka, które oferuję młodzieży, stanowiłyby dla niej ważny element szeroko pojętego procesu kształcenia zawodowego - mówi Mieczysław Chojnowski.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group