Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 3465
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gmina Mieroszów: Sukcesów bez liku

Piątek, 31 maja 2024, 12:55
Aktualizacja: 12:58
Autor: PAW
REGION, Gmina Mieroszów: Sukcesów bez liku
Fot. Gmina Mieroszów
29 maja w Mieroszowie miało miejsce wyjątkowe spotkanie. W uznaniu wyników we współzawodnictwie sportowym młodzież uhonorowana została stypendiami sportowymi, nagrodami oraz wyróżnieniami.

Wyróżnienia za sukcesy sportowe, odniesione w roku 2023 trafiły do biathlonistów:

1. Antonina Barnaś – reprezentantki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 1, 2, 6 miejsce;

2. Igor Nowakowski. Igor to reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął miejsca: 2, 3 oraz 6;

3. Stanisław Wlaszczyk - to reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął miejsca: 2, 5, 9,15 oraz 18, natomiast w Finale Dolnośląskim w biathlonie letnim uplasował się ma 12 miejscu – indywidualnie oraz na 1 miejscu z drużyną;

4. Oliwier Przygoda - reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko”, w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" uzyskał 4 i 6 miejsce; w Memoriale Stanisława Bodzka uplasowała się na 4 pozycji, natomiast w Biegu Krasnali (narciarstwo) zajął 5 miejsce;

5. Antoni Twardzik - reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął 8, 11 oraz 16 miejsce, a w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie uplasował się na 5 pozycji;

6. Zuzanna Honor - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 6, 14, 16 oraz 21 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 1 miejsce;

7. Natalia Kwiatowska - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 2, 3, 5, 6 oraz 17 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 2 miejsce;

8. Lena Polakowska - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 4, 6, 7, 14 oraz 16 miejsce, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 8 miejsce;

9. Zofia Parzelska - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła miejsca 9, 12, 15 oraz 21, natomiast w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie uplasowała się na 11 pozycji.

Do grona wyróżnionych dołączyli sportowcy, uhonorowani za swoje osiągnięcia nagrodami:

1. Filip Wolski - reprezentant Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął 3, 4, 5 miejsca indywidualnie, wspólnie w kolegami wywalczyli 5x1 miejsce, 2x2 miejsce oraz 5x3 miejsce oraz stanął na 2 stopniu podium w klasyfikacji generalnej; w 40 Biegu Krasnali zajął 5 miejsce oraz w Memoriale Staszka Bodzka uplasował się na 3 stopniu podium;

2. Maja Parzelska - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 9, 14, 15 i 19 miejsce; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie zajęła 17 miejsce; Puchar Polski w biathlonie letnim ukończyła na 38 i 39 miejscu natomiast w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Puchar Melafiru uplasowała się na 27 i 30 miejscu;

3. Hanna Marchewa - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 4 i 6 miejsce; poza biathlonem Hania uprawia wspinaczkę odnosząc i w tej dziedzinie sukcesy: w Regionalnej Lidze Wspinaczkowej - wspinaczka na czas stanęła na najwyższym stopniu podium; we wspinaczce na trudność oraz w bulderingu zajęła 2 miejsce; w Zawodach wspinaczkowo - sprawnościowych osiągnęła trzeci wynik;

4. Weronika Zimnowodzka - reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła 4 razy pierwsze i 3 razy trzecie miejsce oraz 2, 5, i 6 miejsca; poza biathlonem Weronika, podobnie jak Hania, brała udział w Zawodach wspinaczkowo - sprawnościowych stając na najwyższym stopniu podium; uczestniczyła również w Gminnych Biegach Przełajowych zajmując 3 miejsce;

Osiągnięcia i sukcesy kolejnych młodych sportowców uhonorowano Stypendiami Sportowymi. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

1. Dawid Krusz – zawodnik Klubu Kolarstwa Wałbrzych – zdobywca 3 miejsca w klasyfikacji generalnej MTB Challenge Dolnośląskiego Związku Kolarskiego 2023; kolejne osiągnięcia Dawida to: Mistrzostwa Polski MTB - 10 miejsce; Puchar Polski MTB - 5, 7, 8, 13, 16 miejsca; Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej - 2 x 1 miejsce, 2, 4, 7 miejsce; Liga MTB Zagłębia Miedziowego - 1, 2, 3 miejsca; Puchar Mazowsza MTB XCO - 6 miejsce; Streoecni Pohar MTB w Czechach - 3 x 3 miejsce, 6 miejsce;

2. Tymoteusz Wolski – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął: 14 x 1 miejsce, 2 x 2 miejsce - indywidualnie; 6 x 1 miejsce, 3 x 2 miejsce, 6 x 3 miejsce – drużynowo – tym samym stanął na najwyższym podium tych zawodów w klasyfikacji generalnej; Ogólnopolski Festiwal Biathlonowy
- 1 miejsce; 40 Bieg Krasnali - 2 miejsce; Memoriał Staszka Bodzka - 6 miejsce; Mistrzostwa Dolnego Śląska w Biathlonie letnim - 1 miejsce; Ukończenie Maratonu Diabelskie Koło Gór Suchych - 36 miejsce w kategorii open;

3. Szymon Nowakowski - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Sokołowsko” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął: 3 x 2 miejsce, 5 x 3 miejsce oraz miejsca 1, 4, 6 i 8; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biathlonie letnim uplasował się na 2 miejscu;

4. Kamila Woźniak – była zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów”. Kamila w czerwcu ubiegłego roku skończyła szkołę podstawową. W Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła: 3 x 1 miejsce, oraz 2 x 2 miejsce, w Mistrzostwach Polski w Biathlonie letnim uzyskała 3 i 4 lokatę. Puchar Polski w biathlonie to 17, 11 miejsce indywidualnie oraz sztafeta Ja3 miejsce; Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego ukończyła na 2 i 12 miejscu;

5. Bartosz Dewiszek - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął: 3 x 1 miejsce, oraz miejsce 7; Puchar Polski w biathlonie letnim to 3 i 7 miejsce; Mistrzostwa Polski w Biathlonie letnim ukończył na 3 i 5 miejscu; w Mistrzostwach Województwa Dolnośląskiego Bartek trzykrotnie stanął na najniższym stopniu podium;

6. Kaja Wardzińska - zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajęła: 1 i 2 miejsce, oraz 2 x 3 i 2 x 6 miejsce; Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim to: 12 miejsce - indywidualnie, 3 miejsce - sztafeta, 7 miejsce – sprint; Puchar Polski w biathlonie letnim - 11 miejsce - indywidualnie, 8 miejsce – sprint; Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci w biathlonie letnim - 1 miejsce; Mistrzostwa Polski młodzików i młodziczek w biathlonie - 19 miejsce indywidualnie, 14 miejsce – sprint; Puchar Polski Memoriał M.Krzyżosiaka - 12 miejsce – sprint oraz Puchar Polski Mistrzostwa Młodzików Powiatu Karkonoskiego w biathlonie
- 5, 6 miejsce – sprint;

7. Jakub Paluch - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął: 3 i 6 miejsce, oraz 2 x 2 miejsce; kolejne osiągnięcia Jakuba to: w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim - 9 miejsce - indywidualnie, 8 miejsce – sprint; Puchar Polski w biathlonie letnim - 6 miejsce - indywidualnie, 10 miejsce – sprint; Finał Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie - 7 miejsce; Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biathlonie letnim - 13 miejsce - indywidualnie, 14 miejsce – sprint;

8. Miłosz Altheim - zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Mieroszów” w Ogólnopolskich Zawodach "Biathlon dla każdego" zajął: 2, 3, 5, 8 i 10 miejsce, w Mistrzostwach Polski w biathlonie letnim - 7 miejsce - indywidualnie, 3 miejsce - sprint, 5 miejsce – sztafeta, Puchar Polski w biathlonie letnim to 4 miejsce indywidualnie i 5 miejsce – sprint; w Finale Dolnośląskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w biathlonie Miłosz stanął na drugim stopniu podium.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group