Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 3946
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Surrealistyczny rysunek

Czwartek, 6 stycznia 2022, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Surrealistyczny rysunek
Fot. organizatorzy
Bajkowy, nieco surrealistyczny rysunek w „Galerii na Piętrze” WOK.

Ilustracyjna, bajkowa, przepełniona subtelnym dowcipem kreska to znak rozpoznawalny Marcina Władysława Makasia. Rysunki artysty zagoszczą w „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury już 13 stycznia. Zobaczymy prace, które nie były jeszcze publicznie prezentowane. Wernisaż rozpocznie się o godzinie osiemnastej. Wstęp jest bezpłatny.

- Będzie to cykl obrazów tworzonych przez ostatnie trzy lata działalności Marcina. Są to formy rysunkowe, bardzo komiksowe, czasami przedstawiające surrealistyczne spojrzenie na otaczającą autora rzeczywistość. To trzeba po prostu zobaczyć- zachęca Kamila Lepianka z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Marcin Władysław Makaś zajmuje się między innymi ilustracją dla dzieci czy rysunkiem prasowym. W swoich pracach zapisuje świat, w którym żyje. Artysta bardzo często przemyca osobiste szyfry, znaki czy symbole. Niektóre poznamy od razu, inne z czasem, a jeszcze innych nie dostrzeżemy wcale.

- Im poważniej w głowie, tym weselej na papierze i odwrotnie – tak często komentuje swoje prace sam artysta.

Ulubioną techniką artysty jest tusz. Warto podkreślić, że to wymagająca technika, w której nie wybacza błędów. W pracach Makasia nie brakuje jednak ekspresyjności.

Na wernisaż zapraszamy 13 stycznia o godzinie 18.oo do „Galerii na Piętrze” Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group