Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 2447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Światowy Dzień Walki z Depresją obchodzony w Wałbrzychu

Środa, 23 lutego 2011, 18:23
Aktualizacja: 18:23
Autor: PAW
Wałbrzych: Światowy Dzień Walki z Depresją obchodzony w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Zapraszamy do atrium wałbrzyskiej „Biblioteka pod Atlantami" na wystawę prac pacjentów oddziału dziennego i stacjonarnego psychiatrycznego Wałbrzyskiego Specjalistycznego Szpitala im. dra. A. Sokołowskiego.

Prace plastyczne i rękodzielnicze powstały w przeciągu 1,5 roku istnienia szpitala w ramach arteterapii - zajęć terapeutycznych. Okazją do prezentacji prac jest Światowy Dzień Walki z Depresją, który obchodzimy 23 lutego. Obecnie na świecie cierpi na tę chorobę 120 milionów ludzi. W naszym kraju około 10 procent Polaków.

Oddział dzienny i stacjonarny psychiatryczny powstał przy Wałbrzyskim Specjalistycznym Szpitalu im dra A. Sokołowskiego. Swoją działalność rozpoczął w 2009 roku. Oddział Dzienny daje możliwość korzystania z terapii i rehabilitacji psychiatrycznej pacjentom, których stan zdrowia jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji całodobowej. Zajęcia w oddziale trwają od godziny 8.00 do 14.00, po czym pacjenci wracają do swojego środowiska, domu, rodziny. Oddział Stacjonarny natomiast świadczy usługi w zakresie kompleksowej diagnostyki i terapii zaburzeń oraz chorób psychicznych i jest przeznaczony dla 70 pacjentów, którzy mają zapewnioną całodobową opiekę medyczną.

W czasie, który pacjenci spędzają w oddziale dziennym psychiatrycznym, oferowane są im:
psychoterapia indywidualna i grupowa,
porady lekarza psychiatry,
terapia zajęciowa,
zebrania społeczności terapeutycznej,
gimnastyka,
zajęcia kulinarne,
wycieczki terenowe.

Zadaniem oddziału jest osiągnięcie poprawy funkcjonowania pacjentów i ich samopoczucia na każdym etapie choroby poprzez diagnozowanie, leczenie i rehabilitację. Oddział w ramach swej działalności prowadzi również edukację i promocję zdrowia psychicznego.
Oddział Dzienny i Stacjonarny Psychiatryczny oferuje różne formy terapii zajęciowej takie jak: arteterapia - zajęcia plastyczne, rękodzieło itp., ludoterapia - gry towarzyskie, biblioterapia - zajęcia grupowe z książką, relaksacja połączona z muzykoterapią, trening poznawczy - ćwiczenia pamięciowe i na spostrzegawczość, usprawniające percepcję, zajęcia kulinarne, terapia relaksacyjna - spacery i wycieczki, zajęcia w terenie, zajęcia gimnastyczne - zajęcia te są dostosowane do wieku i sprawności ruchowej pacjenta.

Zajęcia te mają na celu wspomaganie i uzupełnianie pracy psychologów.

Wystawa w atrium, na parterze budynku głównego biblioteki, potrwa do 12 marca 2011 roku.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group