Środa, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 1923
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Światowy Dzień Wody

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 20 marca 2015, 18:19
Aktualizacja: Niedziela, 22 marca 2015, 9:24
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Wody, połączone z wręczeniem nagród w I etapie konkursu „Wodny Świat Wałbrzycha” – "Wiedza". Podczas uroczystości nastąpiła również inauguracja Wałbrzyskiej Akademii Wody.

Światowy Dzień Wody to coroczne święto obchodzone 22 marca. Zostało ustanowione w roku 1992 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w czasie Szczytu Ziemi w brazylijskim Rio de Janeiro. Powodem dla którego święto zostało powołane był fakt, że na świecie ponad miliard ludzi cierpi na brak czystej wody pitnej.

-Dzisiejsze spotkanie związane jest przede wszystkim ze Światowym Dniem Wody. Wykorzystaliśmy tę chwilę, aby podsumować pierwszy etap konkursu "Wodny Świat Wałbrzycha". Przed nami dwa kolejne etapy. W tym etapie uczestniczyło 55 szkół z Wałbrzycha i okolicznych Gmin zrzeszonych w WZWiK. W konkursie udział wzięło 350 uczniów, więc jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji i zaangażowania dzieci i młodzieży - powiedział Marek Mielniczuk - Przewodniczący Zarządu WZWiK

Konkurs „Wodny Świat Wałbrzycha” stanowi część projektu o nazwie "Wałbrzyska Akademia Wody". Jest on skierowany do mieszkańców Wałbrzycha i okolic. Pierwszy etap konkursu polegał na sprawdzeniu wiedzy dzieci i młodzieży na temat wody, jej pochodzenia, znaczenia i roli w środowisku i przyrodzie. Nagrody i wyróżnienia przyznawane były w pięciu kategoriach: przedszkola, klasy I-III szkół podstawowych, klasy IV-VI szkół podstawowych, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W każdej kategorii uczestnicy mieli możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród dla siebie i punktów dla swojej szkoły lub przedszkola, ponieważ placówka, której podopieczni zbiorą najwięcej punktów, otrzyma nagrodę rzeczową o wartości 6 000 złotych.

Kolejny etap konkursu będzie nosił nazwę „Kreatywność". Rozegrany zostanie w kwietniu. Podczas II etapu uczniowie będą mogli wykazać się swoimi zdolnościami manualnymi i umiejętnością kreatywnego myślenia, ponieważ będą musieli zobrazować hasło „Woda wokół nas” przy wykorzystaniu dowolnych technik artystycznych. Natomiast III etap konkursu „Wodny Świat Wałbrzycha” - "Talent" i wielki finał odbędzie się 12 czerwca br. a uczestnicy będą gościć w Aqua-Zdroju. Organizatorem tej akcji jest Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Dzisiejszym obchodom Światowego Dnia Wody towarzyszyły też występy artystyczne młodzieży a tematem wierszy i piosenek była oczywiście woda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~woland 20-03-2015 23:28
Co oni tak z ta woda, sa jeszcze inne zywioly jak ogien i ziemia. Tu w Niemczech nikt nie obchodzi zadnego "dnia wody" wiec nie piszcie ze jest on swiatowy.
~Anty woland 21-03-2015 8:47
Zupełnie nie ogarniasz. Tu nie chodzi o żywioły. W Niemczech nie? ............
~v7 21-03-2015 10:54
Teraz w nagrodę dzieci będą piły wodę z kranów, POdobno jest rewalacyjna. Sami, wszyscy urzędnicy piją z dystrybutorów, bo tak wypada he.
~ośfjata 21-03-2015 16:06
Będą kształcić w tej Akademii przyszłych POlityków wodnych. Pełna nazwa tytułu Magister Zamulania i Wodolejstwa. W tym POlska (dzięki ci Peło!) jest liderem! Światoowym!
~dociek-liwy 21-03-2015 16:11
Prawda li to, że źródła onej wody leżą POd mobrukiem?
~ewa_i 21-03-2015 17:42
super inicjatywa dla dzieci -widać, że zadowolone
~ 21-03-2015 21:00
Pijmy wodę z wałbrzyskich kranów. Zimna woda zdrowia doda. Bardzo smaczna. Najlepiej nie przegotowana. Mniam, same minerały
~mk 22-03-2015 18:19
pożar wieniawskiego dzwoniła po straż pani Mieczysława
~kap kap 24-03-2015 10:12
Czym "uzdatniana" jest ta "super woda"? Może za parę lat okaże się że jest to metoda tak samo "zdrowa" jak chlor gazowy, fluorki. Jeszcze dzieci zachęcają do picia nieprzegotowanej. Ktoś bada u odbiorcy jakość wody? Jak zachęcacie dzieci do picia kranówy to żądam, np. co 2 lata sprawdzania jakości wody w kranach u odbiorcy. Może dajcie jeszcze instrukcję obsługi np. gotowanie zwiększa stężenie subs. chem. pozostałych po uzdatnianiu, nie gotowana chroni przed rakiem, doskonale wpływa na bezpłodność - chroniąc przed ciążą, oszczędza energię. Więcej umiaru w reklamie, bo dotyczy ona dzieci!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group