Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2120
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Happening Rowerowy/Prezentacja nowych autobusów

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 23 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:30
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Happening rozpoczął się 21 września o godz. 10:00 tradycyjnym przejazdem rowerzystów ulicami miasta. Jak co roku wystartowały zarówno kilkuletnie maluszki, jak i młodzież oraz dorośli.

Na starcie nie zabrakło m. in. sióstr de Notre Dame wraz ze swoimi podopiecznymi z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci, byli uczniowie świebodzickich szkół, reprezentacja szkółki kolarskiej "Trójka", działającej przy SP 3, a także reprezentacja naszej Rady Miejskiej - oczywiście na rowerach: Przewodniczący RM Łukasz Kwadrans, Wiceprzewodniczący RM Jan Klepiec oraz radni Jarosław Dąbrowski i Sławomir Łukawski.

Po widowiskowej paradzie na jednośladach przyszedł czas na wyjątkowy punkt programu - poświęcenie i oficjalne przedstawienie nowych autobusów miejskich, które zakupiła Gmina Świebodzice. Przypomnijmy, że wartość tej inwestycji to aż 4,2 mln zł, z czego 85 % kosztów pokrywa Unia Europejska.

W uroczystości udział wzięli goście z firmy EvoBus, dostawcy autobusów miejskich Mercedes Benz - Prezes Zarządu Antonio Cavotta, Dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych Adam Kempiński oraz Dyrektor Regionalny Piotr Krawiec. Autobusy poświęcił Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ksiądz Jan Gargasewicz. Obecni byli także: Krystian Wołoszyn, Zastępca Burmistrza, Skarbnik Miasta Luiza Gass-Sokólska, Anna Żygadło Sekretarz Miasta oraz Kacper Nogajczyk, Prezes ZGK Świebodzice sp. z o.o.

- Mamy wspaniałe, jedne z najnowocześniejszych autobusów miejskich w kraju, mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni podróżując tak komfortowymi pojazdami. Od stycznia wszyscy jeździmy mercedesami - zakończył żartobliwe Bogdan Kożuchowicz.

- Bądźcie Państwo dumni, to pojazdy posiadające najnowocześniejsze rozwiązania techniczne zarówno jeśli chodzi o bezpieczeństwo, jak i ekologię a także komfort pracy kierowcy. Dołożyliśmy wszelkich starań, by te pojazdy spełniały najwyższe standardy - zapewniał Antonio Cavotta, który ujął wszystkich całkiem niezłą polszczyzną. Jeszcze tylko przecięcie symbolicznej wstęgi - i autobusy przeszły we władanie mieszkańców, którzy chętnie zaglądali do środka, a nawet siadali za kierownicą, bo można było przekonać się jak wiele nowinek technicznych posiadają pojazdy.

Tegoroczny happening obfitował w wiele innych atrakcji - jak chociażby pokaz w wykonaniu Pawła Skóry, Mistrza Świata, Mistrza Europy i Mistrza Polski we freestyle football. Prowadzone przez niego warsztaty i konkursy cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Było miasteczko ruchu drogowego obsługiwane przez Straż Miejską, znakowanie rowerów przez policjantów z KPP w Świdnicy, pogadanka na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, mały egzamin na prawo jazdy dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników medycznych, a dla najmłodszych malowanie buzi, gra w piłkarzyki, i in. Wszyscy uczestnicy otrzymali opaski odblaskowe, a dzieci uczestniczące w konkursach książeczki o ruchu drogowym. Chętni mogli sie zapisać do szkółki kolarskiej działającej przy SP nr 3.

Organizatorem wydarzenia był Wydział Promocji, Informacji i Współpracy Zagranicznej UM, w pomoc włączyła się aktywnie młodzież z Zespołu Szkół im. Prosińskiego.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 23-09-2015 11:17
Swiebodzice żądają o strefy ekonomicznej większej ilości inwestorów a same daja zarobic niemieckiej frmie zamiast kupic autobusy polskiej produkcji a produkujemy ich nie mało solaris solbus autosan i ostatnio nawet ursus je produkuje
~jola 23-09-2015 15:39
Swiebodzice zupelnie upadly ,tam nic nie ma a jak juz cos to jedynie tylko zagranicy ,a ludzie tam nie maja juz jak zyc,ciagle cos sprzedaja a nic nie robia z mieszkaniami ludzie czekaja latami dlugimi na jakies lokum,a niestety ziemia zawsze jest sprzedawana inwestora prywatnym,za to cyganie maja super tam ,ja sie ciesze ze sie wyprowadzilam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group