Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1848
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Świebodzice: Majówka pod znakiem czekolady

Wtorek, 5 maja 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:21
Autor: www.swiebodzice.pl/opr.red.
Świebodzice: Świebodzice: Majówka pod znakiem czekolady
Fot. www.swiebodzice.pl
W płynie, w postaci cukierków, jako wata cukrowa i na wiele innych sposobów – jednym słowem słodkości królowały podczas drugiego Święta Czekolady w mieście. Najważniejsza była rzecz jasna czekolada, która wspaniale poprawiała wszystkim nastrój i sprzyjała festynowej zabawie.

Druga edycja Święta Czekolady odbyła się w sobotę, 2 maja, w Parku Miejskim. Organizatorem festynu dla mieszkańców był Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz oraz Śnieżka-Invest, najsłynniejszy producent czekoladowych wyrobów, który w przyszłym roku będzie świętował 70. rocznicę powstania.

Burmistrz Kożuchowicz oraz prezes Śnieżki Urszula Drabik przywitali serdecznie mieszkańców, życząc nie tylko dobrej zabawy, ale i nie liczenia się z kaloriami tego dnia.

Ale do tego nie trzeba było specjalnie zachęcać, o czym oświadczyły kolejki do czterech stoisk Śnieżki. Na jednym można było degustować płynną czekoladę, na kolejnym firma sprzedawała po preferencyjnych cenach swoje wyroby. Najmłodsi mogli się wyszaleć w super strefie zabaw.

W trakcie imprezy mogliśmy na scenie parkowego amfiteatr podziwiać występy gwiazd. Na początku zobaczyliśmy pokaz tańców indiańskich w wykonaniu zespołu Catawba, a w dalszej części festynu zaprezentowali się świebodziccy artyści: wystąpiła Asia Siwarska, podopieczna Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, a także Adam Mladenis, wychowanek świetlicy środowiskowej "Tęczowa Gromada", uzdolniony chłopak, który próbuje swoich sił w programach dla młodych talentów - m.in. Must be the music i Mam talent. Fantastyczne, taneczne show dał Max Mazurek, świebodzicki tancerz znany z programu You can dance.

Do pełnej energii zabawy i tańca porwała z kolei Marta Jasińska, instruktorka zumby.

- Ogromnie się cieszę, że tak wiele osób odwiedziło festyn, patrząc na uśmiechnięte buzie dzieci i ich rodziców jestem przekonany, że Święto Czekolady to naprawdę udana, rodzinna impreza, która z roku na rok będzie jeszcze ciekawsza - podsumowuje burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W trakcie całej zabawy rozdawane były flagi narodowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta, jako że 2 maja obchodziliśmy Święto Flagi. Z kolei hostessy częstowały mieszkańców słodyczami ze Śnieżki. Słoneczna i dość ciepła - mimo nieciekawych prognoz - pogoda sprawiła, że na festynie bawiło się naprawdę mnóstwo mieszkańców, a wśród gości można było zauważyć m. in. posłankę na Sejm RP Annę Zalewską.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group