Poniedziałek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 3781
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Mikołajkowy prezent dla schroniska

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 10 grudnia 2015, 6:40
Autor: opr.red.
Fot. www.swiebodzice.pl
Świebodzice od lat współpracują z Ośrodkiem Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych – kiedyś w Uciechowie, obecnie w Gilowie (gmina Niemcza). Placówka znalazła nowy dom dla wielu porzuconych psiaków, w tym także z terenu Świebodzic. Z okazji Mikołajek pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska UM zawieźli psiakom trochę upominków.

Były to przede wszystkim smycze, bardzo przydatne w sytuacji, gdy piesek idzie do adopcji. Upominki przekazała Krystyna Górczyńska, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska UM w Świebodzicach.

Bezdomne i porzucone pieski ze Świebodzic trafiają do Ośrodka już od kilu lat. Było to z pewnością kilkadziesiąt czworonogów. Zdecydowana większość znalazła nowy dom. Niestety, zbliża sie okres świąteczny, a w tym czasie wiele psów jest wyrzucanych przez swoich właścicieli.

Przypominamy także, że w związku ze zbliżającym się okresem zimowym, należy zapewnić dobre warunki bytowe tym psiakom, które mieszkają w budach (powinny być ocieplone); zwierzęta powinny mieć dostęp do świeżej wody i oczywiście dostawać pożywienie - w czasie mrozu powinno być ciepłe.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group