Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Świebodzice: Pierwsze rondo nazwane

Wtorek, 14 października 2014, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 13:30
Autor: opr.red.
Region: Świebodzice: Pierwsze rondo nazwane
Fot. www.swiebodzice.pl
Rondo Solidarności – tak na mocy uchwały Rady Miejskiej z 8 września 2014 r. nazywać się będzie rondo zlokalizowane przy zbiegu ulic Strzegomskiej i Olszańskiej. To niezwykły hołd dla opozycjonistów walczących z komunistycznym rządem Polski Ludowej, w tym wielu świebodziczan, dążących do odzyskania przez Polskę pełnej suwerenności.

W ramach kompleksowej modernizacji drogi wojewódzkiej nr 374 na jej 1,5-kilometrowym odcinku położonym w granicach Świebodzic wybudowane zostały dwa skrzyżowania o ruchu okrężnym - jedno przy kościele pw. św. Franciszka z Asyżu, drugie - na rzeczonym zjeździe na Olszany.

Decyzją Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza, ogłoszony został konkurs dla mieszkańców miasta, w ramach którego mogli oni składać propozycje nazw dla rond. W trakcie naboru do Urzędu zgłoszonych zostało niemal 50 nazw, które przedstawione zostały Radzie Miejskiej, do której kompetencji należy podejmowanie uchwał w sprawie nadawania nazw ulicom i placom. Propozycja, by jedno ze Świebodzickich rond nosiło nazwę Solidarności przyjęta została jednogłośnie.

Decyzję o nazwach dla pozostałych rond, także tego na ul. Ofiar Oświęcimskich, podejmie Rada Miejska kadencji 2014-2018.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group