Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4366
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Święto Straży Miejskiej

Sobota, 11 września 2021, 9:21
Autor: JAZ
Wałbrzych: Święto Straży Miejskiej
Fot. JAZ
30 lat minęło od dnia utworzenia Straży Miejskiej w Wałbrzychu.

Takie formacje istnieją w wielu miastach. Kiedy powstawała w Wałbrzychu, wydawało się, że tego właśnie mieszkańcom trzeba. Przyjaznej im grupy funkcjonariuszy, którzy będą pilnowali porządku, ale będą też przede wszystkim ludziom pomagać. I tak doczekaliśmy się okrągłego jubileuszu. Początki były jednak bardzo trudne. Formacja powstała w 1991 roku. Pierwsza grupa 25 osób korzystała z gościnności komisariatów policji. Bez siedziby, bez samochodu. Dopiero po kilu tygodniach strażnicy zakotwiczyli w budynku przy ulicy Lubelskiej. Niedługo później pojawił się pierwszy samochód i tak dalej, na przestrzeni lat zmieniała się siedziba, samochody, wyszkolenie. Zwolennikiem Straży Miejskiej jest prezydent Roman Szełemej.

- Dziś trudno jest sobie wyobrazić funkcjonowanie miasta bez Straży Miejskiej, której wkład w ochronę życia i zdrowia mieszkańców Wałbrzycha jest trudny do przecenienia – mówi prezydent miasta.

Obecnie 45 strażników w dalszym ciągu dba o spokój w mieście. Do ich obowiązków należą nie tylko patrole, interwencje, zabezpieczanie miejsc, eventów, ale też praca w Centrum Sterownia Ruchem i Monitoringu Wizyjnego.

Twoja reakcja na artykuł?

7
29%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
33%
Złości
7
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group