Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4778
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedlina - Zdrój: Święto Zdroju w strugach deszczu

Poniedziałek, 4 lipca 2011, 8:37
Aktualizacja: 8:51
Autor: Sven
Jedlina - Zdrój: Święto Zdroju w strugach deszczu
Fot. Sven
Występy muzyczne i teatralne zdominowały tegoroczne obchody Święta Zdroju w Jedlinie. Inne atrakcje przegrały z pogodą.

Niska temperatura i intensywne opady deszczu doprowadziły do weryfikacji programu, ale nie przeszkodziły w obchodach trzeciego już „Święta Zdroju”. Między innymi nie odbył się mecz pomiędzy mieszkańcami Jedliny a kuracjuszami, a imprezę przeniesiono pod dach. Zrezygnowano całkowicie z części zdrowotnej, ale może bez mierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi uczestnicy bez zbędnego stresu bawili się do godziny 22:00.

Od godziny 15 namiot, znajdujący się na terenie kompleksu rekreacyjno – sportowego przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie – Zdroju zaczął wypełniać się publicznością. Na rozgrzewkę wystąpił Ogólnopolski Teatr William – Es z Wałbrzycha z recitalem piosenek francuskich oraz znanych tematów filmowych. Swój występ zakończyli konkursem dla publiczności, wzorowanym na teleturnieju „Jaka to melodia?”.

Sporą atrakcją był występ pochodzącego z Czeskich Budziejowic „Kvelb Theatre”, który, mimo, że uliczny, świetnie poradził sobie we wnętrzu namiotu. Przedstawili zabawną, kilkuodcinkową „telenowelę” o perypetiach kobiety, bezskutecznie oczekującej miłości od swojego męża.

W oficjalnej części imprezy, krótkie i konwencjonalne wystąpienia wygłosili przedstawiciele Czeskich Budziejowic oraz Saint Etienne de Crossey, burmistrz Jedliny – Zdroju Leszek Orpel oraz reprezentujący Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A. Prezes Zarządu Beata Szczepankowska i Stanisław Słoniewski ze Szpitala Uzdrowiskowego „Teresa”.

- W związku z rozpoczęciem od 1 lipca naszego przewodnictwa w Unii Europejskiej, postanowiliśmy tegoroczne „Święto Zdroju” spędzić w międzynarodowym gronie. Zaprosiliśmy gości z Czech i z Francji. Chcemy również, aby „zdrojowość” naszego miasta stała się podstawą jego rozwoju. Opieramy na niej sens naszej działalności tak, aby powstawały miejsca pracy i mieszkańcy byli zadowoleni – powiedział nam burmistrz Jedliny, Leszek Orpel.

Istniejący od ćwierćwiecza, chór „La Stephanelle” z Saint Etienne de Crossey zaprezentował piosenki ludowe, patriotyczne oraz kompozycje kompozytorów klasycznych.

Wieczór zakończył zespół „Zakalec” z Wałbrzycha, który zaprezentował polskie i zagraniczne przeboje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group