Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4080
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: "Święty natychmiast” w Głuszycy

Piątek, 19 września 2014, 6:00
Aktualizacja: 18:48
Autor: red
REGION, Głuszyca: "Święty natychmiast” w Głuszycy
Fot. organizatorzy
W niedzielę 21 września w Kościele N. M.P w Głuszycy odbędzie się wyjątkowe widowisko muzyczne pt. „Santo Subito” obrazujące drogę do świętości Jana Pawła II.

Przedstawienie przygotowane przez artystów Teatru Prowincja składa się z jedenastu utworów opowiadających o najważniejszych etapach ziemskiej drogi Jana Pawła II.

Dzieło posługuje się językiem współczesnej muzyki, z bogatym, epickim przesłaniem, której towarzyszą wyjątkowe i wzruszające aranżacje. W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu, ale w połączeniu z muzyką, tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji. Narrację spektaklu prowadzą trzy anioły, które towarzyszyły Papieżowi od narodzin po kres
ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła.

Niecodzienne wydarzenie sceniczne wyreżyserowane przez Sebastiana Dylnickiego można będzie zobaczyć 21 września o g. 17.00 w Kościele N.M.P w Głuszycy. Bilety w cenie 10 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci) do nabycia w zakrystii w/w kościoła, a także w Centrum Kultury-MBP w Głuszycy, pok. nr 11 (w godz. 10-16).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group