Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 2779
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Syta zima” – podsumowanie akcji

Środa, 22 grudnia 2010, 13:11
Aktualizacja: Piątek, 24 grudnia 2010, 15:01
Autor: Sven
Wałbrzych: „Syta zima” – podsumowanie akcji
Dzięki zaangażowaniu wałbrzyszan ciepłe posiłki trafią do blisko setki dzieci
Fot. Sławomir Pawlik
W atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, przy dźwiękach kolęd, na wałbrzyskim Rynku została podsumowana akcja „Syta zima”.

Celem akcji „Syta zima” jest zapewnienie jak największej liczbie dzieci z wałbrzyskich podstawówek ciepłego i pełnowartościowego obiadu w najtrudniejszym okresie roku – w zimie.

Akcję od siedmiu lat organizuje Toyota Motor Manufacturing Poland. W tym roku wsparcia udzielił także Urząd Miasta, Stowarzyszenie Centrum Edukacji CEL. Dzięki temu akcja została rozszerzona na całe miasto. W miejscach użyteczności publicznej, siedzibach spółek miejskich i w niektórych marketach, ustawione były skarbony opatrzone stosowną informacją, do których mieszkańcy Wałbrzycha wrzucali datki. Wolontariusze zbierali datki w Teatrze Dramatycznym, Filharmonii Sudeckiej i na meczach Górnika Wałbrzych.

Do akcji włączyło się wiele znanych osób, które przekazały na licytację różne przedmioty. Na aukcji sprzedane zostały, między innymi: rękawice Dariusza Michalczewskiego, czapka Krzysztofa Hołowczyca, piłka z podpisem Krzysztofa Ignaczaka, koszulka Górnika Wałbrzych z autografami zawodników. Do promocji akcji swojego wizerunku udzielili także: Krzesimir Dębski, Agnieszka Wieszczek – Kordus, Marcin Sterenga i Krzysztof Ignaczak.

Tegoroczną akcję „Syta zima” podsumował prezes Stowarzyszenia „Cel” Marcin Maserak stwierdzając, że zebrana została kwota 38 334 złotych. Jest to prawie dwa razy więcej niż rok temu. Za tę kwotę od początku stycznia do końca marca wydanych zostanie 5476 obiadów grupie 91 dzieci z wałbrzyskich podstawówek.

Obecny na uroczystości prezes Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu, Carl Klemm, podziękował wszystkim uczestnikom akcji za wsparcie i obiecał kolejną edycję za rok.

Prezydent Piotr Kruczkowski, który wraz z doktorem Romanem Szełemejem patronuje akcji, podziękował organizatorom i ofiarodawcom za wsparcie tak szczytnego celu. Potwierdził również, że zjawisko biedy w Wałbrzychu jest mu znane:
- My wałbrzyszanie najlepiej wiemy, że są w naszym mieście dzieci, którym należy pomóc, szczególnie w okresie zimowym - przekonywał prezydent.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group