Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2687
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Szacowanie strat po ulewie

Poniedziałek, 30 maja 2016, 11:11
Aktualizacja: 20:12
Autor: red
REGION, Głuszyca: Szacowanie strat po ulewie
Fot. UM Głuszyca
Trwa liczenie strat w wyniku gradobicia, ulewnych opadów deszczu, podtopień i obfitego spływu powierzchniowego wód w minioną sobotę 28 maja na terenie Gminy Głuszyca.

Najbardziej ucierpieli mieszkańcy Kolc i Głuszycy Górnej.

Na podstawie zarządzenia burmistrza Głuszycy, powołane zostały gminne komisje ds. szacowania wysokości start w infrastrukturze Gminy oraz w gospodarstwach domowych i przedsiębiorstwach w wyniku niekorzystnych zjawisk meteorologiczno-hydrologicznych. W czasie wizji lokalnych członkowie komisji mają oszacować wielkość powstałych szkód w poszczególnych gospodarstwach domowych i obiektach gminnych.
- Osoby, które ucierpiały na skutek ostatnich ulewnych opadów deszczu, gradu i lokalnych podtopień, są proszone o zgłaszanie się do zastępcy burmistrza Grzegorza Szymańskiego, który zajmuje się koordynacją spraw związanych z szacowaniem szkód z 28 maja - mówi Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Worki z piaskiem są składowane na terenie bazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej przy ul. Kłodzkiej. W przypadku wystąpienia zagrożenia powodziowego worki zostaną wydane lub dowiezione pod wskazany adres po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z pracownikiem Urzędu Miejskiego Piotrem Wąsikiem, tel. 512 272 696.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group