Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2925
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno Zdrój. Bogactwo natury i dokonań człowieka

Czwartek, 13 maja 2010, 13:41
Aktualizacja: 19:11
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Szczawno Zdrój. Bogactwo natury i dokonań człowieka
Albumy, które powstaną, mają promować kulturowo–uzdrowiskowy charakter Szczawna–Zdroju
Fot. red
Zarząd Województwa Dolnośląskiego podzielił unijne pieniądze na promocję produktów kulturowych. Wszystko po to, by zachęcać turystów do odwiedzania naszego regionu. Na promocję 10 ciekawych miejsc Dolnego Śląska przeznaczono blisko 4 miliony zł. Część tej kwoty trafi do Szczawna–Zdroju.

Gminie Szczawno-Zdrój przyznano 154 tys. zł dotacji z przeznaczeniem na opracowanie i wydanie 5 albumów promujących uzdrowiskowo-kulturowy potencjał miasta i mających zachęcać do jego odwiedzania. Będzie to cykl wydawniczy zatytułowany „Szczawno- Zdrój. Bogactwo natury i dokonań człowieka”. W jego skład wejdzie 5 pozycji: „Szczawno- Zdrój”, „Szczawno-Zdrój. Teatr Zdrojowy im. Henryka Wieniawskiego”, „Szczawno-Zdrój. Miejsca, Ludzie, Zdarzenia”, „Szczawno- Zdrój. Relaks wśród Magicznej Zieleni” oraz „Szczawno-Zdrój. Dawniej i Dziś”.

Cztery pierwsze pozycje, to wydania albumowe, natomiast ostatnia stanowi swego rodzaju przewodnik po mieście, na który składa się m.in. mapa wzbogacona o fotografie i opisy najciekawszych miejsc.

Pieniądze na promocję pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego i przyznane zostały w ramach Działania 6.4 „Turystyka kulturowa – przygotowanie i rozpowszechnienie materiałów promujących produkty kulturowe”. Całkowita wartość zadania wyniesie 220 tys. zł.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group