Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5312
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Szpital kontra Szełemej

Poniedziałek, 18 lipca 2022, 10:35
Aktualizacja: 12:07
Autor: red
Wałbrzych: Szpital kontra Szełemej
Fot. red
Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego poinformowała dziś, że Roman Szełemej nie zaakceptował zaproponowanej przez Szpital organizacji pracy w Oddziale Kardiologicznym, odmówił przyjęcia skierowania na wstępne badania profilaktyczne i nie przystąpił do pracy.

Oświadczenie

Szanując nieprawomocny wyrok, który zapadł 15 lipca 2022 r. przed Sądem Rejonowym w Świdnicy, Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego umożliwił Panu Romanowi Szełemejowi powrót do pracy na dotychczasowych warunkach na stanowisko zajmowane w chwili rozwiązania stosunku pracy. Stosunek pracy przewiduje pracę na około jedną czwartą etatu w wymiarze średnio dwóch godzin dziennie na stanowisku lekarza specjalisty. Natomiast powierzenie obowiązków lekarza kierującego oddziałem było zawarte na czas określony i wygasło z dn. 09 marca 2022 r.

Należy podkreślić, iż z uwagi na dobro i bezpieczeństwo pacjentów, pełnienie obowiązków lekarza kierującego Oddziałem Kardiologicznym nie może być realizowane w tak małym wymiarze godzin. Ze względu na wagę tej funkcji, konieczna jest taka organizacja pracy, która przede wszystkim zagwarantuje prawidłowe działanie oddziału i sprawowanie jak najlepszej opieki nad pacjentami.

Pan Roman Szełemej nie zaakceptował zaproponowanej przez Szpital organizacji pracy w Oddziale Kardiologicznym, odmówił przyjęcia skierowania na wstępne badania profilaktyczne i nie przystąpił do pracy.

Wyrażamy głęboką nadzieję, że w trosce o dobro naszych pacjentów, wszystkie zaangażowane strony dołożą starań, aby nie zakłócano funkcjonowania oddziału oraz całego szpitala i nie wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców miasta Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego.

Dyrekcja Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu

Twoja reakcja na artykuł?

29
57%
Cieszy
3
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
8
16%
Złości
10
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group