Czytających: 5277

Wałbrzych, Śródmieście: SZS: PG 11 mistrzem koszykarskiej gimnazjady

Niedziela, 22 listopada 2009, 11:22
Aktualizacja: Wtorek, 1 grudnia 2009, 11:54
Publiczne Gimnazjum nr 11 zostało mistrzem koszykarskiej gimnazjady. W finale podopieczni Pawła Domaradzkiego pokonali Publiczne Gimnazjum nr 13.

W półfinale PG 11 bez większych problemów ograło PG 9 40:23. W drugiej parze grały ze sobą ekipy "Trójki" oraz "Trzynastki". Wygrać udało się drużynie Publicznego Gimnazjum nr 13 i to ona znalazła się w finale.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy PG 9, a PG 3 był zacięty do końca pierwszej połowy, po której to szkoła z Podgórza (PG3) przegrywała tylko 5 punktami. W drugiej części spotkania ekipa z Podzamcza zachowała więcej sił i odskoczyła swoim przeciwnikom, ostatecznie wygrywając 46:29.

Złoty medal podczas koszykarskiej gimnazjady udało się wywalczyć podopiecznym Pawła Domaradzkiego. Po kilkudziesięciu minutach gry Publiczne Gimnazjum nr 11 wygrało z Publicznym Gimnazjum nr 13 46:27.