Sobota, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 4503
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Szybkie pociągi

Czwartek, 19 sierpnia 2021, 7:29
Aktualizacja: 9:30
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Szybkie pociągi
Fot. JAZ
Politycy Prawa i Sprawiedliwości w dalszym ciągu próbują uzyskać popularność wśród mieszkańców regionu, obiecując różnego rodzaju inwestycje, które mają poprawić jakość życia w okolicy.

Tym razem na konferencji prasowej poinformowano o planach budowy kolei, ale kolei, która pozwoliłaby podróżować z niewiarygodną prędkością. Dwie i pół godziny z Wałbrzycha do Warszawy. Plan zakłada połączenie koleją linii dużej prędkości miejscowości Żarów, Świdnicę, Wałbrzych i Lubawkę. Ma to być część dużego projektu centralnego portu komunikacyjnego.

- Przeznaczyliśmy około 70 miliardów złotych na utworzenie linii kolejowej dużej prędkości. Będzie ona zintegrowana z dużymi infrastrukturami, ale co ważne zakłada połączenie dużych miejscowości regionu z centrum kraju. Zakłada również bezpieczne powiązanie karkonoskich kurortów z Jelenią Górą, Wałbrzycha i Pragi z Wrocławiem - tłumaczy wiceminister Marcin Horała.

Szeroko zakrojony plan inwestycyjny zakłada budowę 12 takich projektów w kraju. Jednym z pierwszych ma być połączenie Wałbrzycha z Żarowem i granicą państwa. Drugą linią będzie połączenie Świdnicy z Lubawką i dalej czeskim Kralovcem. Pociągi mają osiągać prędkość 250 km/h.

Twoja reakcja na artykuł?

44
49%
Cieszy
28
31%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
15
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group