Sobota, 10 czerwca
Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty
Czytających: 4976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Tajemnice Góry Jatki

Piątek, 6 maja 2022, 9:22
Autor: red
REGION, Mieroszów: Tajemnice Góry Jatki
Fot. Stowarzyszenie Grupa Poszukiwawcza Riese
Stowarzyszenie Grupa Poszukiwawcza Riese – Piotr Kałuża, Maciej Grobelny, Marcin Starik, Marco Märtin, Artur Matusiak, Dariusz Gwiazda – ponownie odwiedzili gminę Mieroszów.

Weekend majowy poszukiwacze spędzili na dodatkowych badaniach, na Jatkach. Badania miały na celu zweryfikowanie informacji, które otrzymali od kilku osób. Była to pierwsza część badań geofizycznych, które wykonał niezawodny Dariusz Gwiazda z TechDiam Wałbrzych. Druga część będzie wykonana innymi metodami, w następnym terminie.

- Mamy nowe fakty, które częściowo potwierdza georadar. Dalsza część weekendu to rekonesans po naszych ulubionych obiektach w Riese - informują poszukiwacze.

Przypomnijmy, że eksploratorzy pojawiają się na Górze Jatki w celu poszukiwania podziemnej, nazistowskiej fabryki. Przekazy od świadków wskazują bowiem, że więźniowie obozu pracy przymusowej AL Friedland (filia obozu koncentracyjnego Gross Rosen, która znajdowała się w Mieroszowie w latach 1944-1945), oprócz pracy w mieroszowskiej fabryce VDM (Vereinigte Deutsche Metallwerke) przy produkcji śmigieł samolotowych, pracowali również w pobliżu góry Jatki. Nie było jednak wiadomo co tam dokładnie wykonywali.

Twoja reakcja na artykuł?

7
47%
Cieszy
6
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group