Czwartek, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 1692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Teatr i szpital dostaną kasę

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 22 stycznia 2010, 10:34
Aktualizacja: 10:36
Autor: PAW
Fot. red
Ostatnie decyzje Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego są bardzo pomyślne dla naszego miasta. Dzięki środkom przekazanym przez województwo, zmodernizowany zostanie Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu oraz szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Zarząd województwa dolnośląskiego miał dodatkową pulę pieniędzy na zadania inwestycyjne z Regionalnego Programu Operacyjnego. Do rozdysponowania województwo miało około 7 milionów złotych. Spora część tych pieniędzy zostanie przeznaczona na zmodernizowanie budynków Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu. Modernizacji doczekają się budynki nr 3,7,14 na potrzeby psychiatrii. Łącznie na ten cel szpital otrzyma dofinansowanie w wysokości 6 milionów i 654 tysięcy złotych.

Jednocześnie zarząd województwa dolnośląskiego przyznał środki finansowe na modernizację Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Projekt również został zatwierdzony w ramach RPO na lata 2007-2013. Tylko w tym roku na ten cel zostanie przeznaczonych 2 miliony złotych. Jeszcze w styczniu lub na początku lutego zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac budowlanych w teatrze. Dzięki tym środkom nowy wygląd zyska m.in. scena. Budynek zostanie ocieplony i przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group