Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2633
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Tomasz Sekielski mówił o kręgach władzy

Czwartek, 15 grudnia 2016, 9:47
Aktualizacja: 9:50
Autor: red
Wałbrzych: Tomasz Sekielski mówił o kręgach władzy
Fot. organizatorzy
Na kolejnym grudniowym spotkaniu autorskim w Bibliotece pod Atlantami gościliśmy znanego dziennikarza Tomasza Sekielskiego, który tym razem wystąpił w roli autora książek.

Okazją do spotkania była premiera thrillera „Zapach suszy”, który otwiera nową sensacyjną serię. Autor ma już na swoim koncie trylogię „Kruk”, która spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem czytelników.

Napisanie powieści było spełnieniem jednym z jego marzeń. Pomysł na powieść zrodził się już wcześniej, podczas pracy dziennikarskiej, ale brakowało na to czasu. Znalazł się, gdy dziennikarz odszedł z telewizji TVN.
Swoje książki wydaje w wydawnictwie „Od deski do deski”, które założył wraz z żoną „bo otaczająca nas rzeczywistość jest tak fascynująca i niepojęta, że domaga się książek, które tę rzeczywistość opiszą.”. Sekielski nie uważa, że posiada jakąś szczególną wiedzę na temat funkcjonujących w polityce mechanizmów, choć, jako dziennikarz, dogłębnie poznał ciemne strony polskiej polityki i biznesu.

Podczas spotkania autor przedstawił swój punkt widzenia na polskie służby specjalne i najwyższe kręgi władzy. Podkreślił, że nigdy nie miał z nimi kontaktu, choć – mówiąc żartem – po opisaniu w najnowszej książce zamachu terrorystycznego w Warszawie, przy prawdziwym takim wydarzeniu, spodziewa się wizyty ABW. Opowiedział również o swoim nowym zamierzeniu – serialu dokumentalnym, w którym rozprawia się z teoriami spiskowymi, jakie powstały wokół najważniejszych wydarzeń politycznych z ostatnich lat.

Humorystycznym akcentem spotkania było nagranie fikcyjnej rozmowy służb specjalnych na temat uprowadzenia Tomasza Sekielskiego podczas powrotu do domu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group