Wałbrzych: Toyota Półmaraton

Niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:28
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 7:53
Autor: red.
Za nami 20. Toyota Półmaraton Wałbrzych. Na starcie stanęło blisko 3 tysiące uczestników. Najszybszemu biegaczowi, którym okazał się Kimaiyo Hillary Kiptum Maiyo, przebiegnięcie dystansu 21,0975km zajęło godzinę, dziewięć minut i 10 sekund.

Dzisiaj odbyła się 20 edycja Toyota Półmaratonu Wałbrzych, zorganizowanego przez prezydenta Miasta Wałbrzycha, Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua Zdrój i Stowarzyszenie Biegaj-Zapobiegaj. Celem tej cyklicznej imprezy jest popularyzacja biegów masowych, popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także promocja Miasta Wałbrzycha.

W ramach 20. Toyota Półmaratonu Wałbrzych zorganizowano również VIII Mistrzostwa Polski Pracowników Służby Zdrowia w półmaratonie, VII Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników Zakładów Faurecia, III Międzynarodowe Mistrzostwa Pracowników TOYOTA w półmaratonie i "Bieg Po Zdrowie” na dystansie 10,5 km. Imprezę honorowym patronatem objęli: Roman Szełemej - Prezydent Miasta Wałbrzycha i Robert Korzeniowski - czterokrotny Mistrz Olimpijski.

Klasyfikacja prowadzona była w ośmiu kategoriach wiekowych, osobno dla kobiet i mężczyzn. Sześciu najlepszych biegaczy w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn mogło liczyć na nagrody finansowe. W kategorii drużynowej za miejsca od I do III przyznawano puchary i nagrody rzeczowe. W kategoriach wiekowych zawodnicy którzy zajęli miejsca od I do III otrzymywali puchary i nagrody finansowe. Organizatorzy przygotowali również dla najlepszej wałbrzyszanki i wałbrzyszanina, a także dla najstarszej i najstarszego uczestnika. Dodatkowo w wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg w wyznaczonym limicie czasu brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród specjalnych i nagrody głównej - Toyoty Aygo.

Szczegółowe wyniki dostępne będą na stronie internetowej polmaraton.walbrzych.pl i datasport.pl .