Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5544
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Toyota w barwach „Mechanika”

Środa, 16 lutego 2022, 9:32
Autor: Bartłomiej Nowak/JAZ
Wałbrzych: Toyota w barwach „Mechanika”
Fot. Bartłomiej Nowak
Zapewne już w najbliższych dniach na ulice Wałbrzycha i okolic wyjedzie piękna Toyota Yaris, którą przedstawicielom Zespołu Szkół Nr 5 uroczyście wręczył pan Roman Szełemej, prezydent Miasta, a która ma służyć właśnie uczniom placówki z ulicy Ogrodowej.

Wtorek 15 lutego 2022 roku przejdzie do historii „Mechanika”. Tego bowiem dnia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha, wraz z wiceprezydent Sylwią Bielawską, przekazali na ręce dyrekcji szkoły nową Toyotę Yaris, o charakterystycznym numerze rejestracyjnym DB 0005K. Auta nie da się zresztą przegapić, gdyż niemal na każdej jego stronie widnieje logo ZS Nr 5.

Wartość wspaniałego prezentu to ponad 65 tysięcy złotych, którego zakup wspomogła firma Toyota Nowakowski Wałbrzych. Wspomnieliśmy o dyrektor Iwonie Hnatiuk, jednak samochód ma służyć nauce jazdy uczniów „Mechanika”, których dumnie reprezentował Mieszko Matuszyk. Najmłodszy mistrz w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski odebrał kluczyki do Toyoty i przyznał, że właśnie w szkole przy ulicy Ogrodowej i na tym pojeździe zamierza zdobyć prawo jazdy.

Przekazanie samochodu szkole to nie jedyna dla ZS Nr 5 wspaniała informacja. Jak poinformował prezydent Szełemej, w miejsce dotychczasowych warsztatów planowane jest wybudowanie całkowicie nowego Centrum Kształcenia Praktycznego. Zespół Szkół Nr 5 ma bowiem być wizytówką miasta i regionu pod względem szkolnictwa zawodowego, co dla odmiany podkreśliła pani wiceprezydent Bielawska.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group