Czytających: 3329

Jakuszyce: Tradycyjnie z medalami

Środa, 2 marca 2016, 15:41
Aktualizacja: 15:42
W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Jakuszycach rywalizowali biathloniści z całej Polski.

Zawodnicy UKN Melafir Czarny Bór oraz AZS AWF Wrocław osiągali bardzo dobre wyniki. W pierwszym dniu zmagań w kategorii junior w biegu sprinterskim Bartłomiej Filip z jednym niecelnym strzałem zajął II miejsce, a Mateusz Janik (członek kadry A) z ośmioma karami był piąty. Mariusz Wtorek zajął 6. miejsce, Tomasz Jurczak ósme. Na III miejscu podium z dwoma niecelnymi strzałami stanęła Karolina Trzaskana, a Paulina Król była siódma.

Juniorzy młodsi rywalizowali w biegu sztafetowym tuż za BKS Kościelisko na II miejscu podium ze strata +0:03,7. Nasi pobiegli w składzie: Przemysław Pancerz, Damian Marczak i Krystian Kałużny. Najlepsze w kategorii juniorek młodszych okazały się zawodniczki MKS Karkonosze Jelenia Góra, a na IV miejscu finiszowała sztafeta Melafiru w składzie: Paulina Wąsala, Sara Filip i Kinga Kałużny.

Drugiego dnia zmagań rozegrano bieg pościgowy dla kategorii junior. Złoty medal po dobrym strzelaniu i jeszcze lepszym biegu zdobył Bartłomiej Filip. Mateusz Janik z taką samą ilości kar stanął na III miejscu podium, Tomasz Jurczak był 7., Mariusz Wtorek 8. Najlepsze strzelanie w swojej kategorii uzyskała Paulina Król, która na 20 strzałów pomyliła się tylko 3 razy i stanęła na III miejscu podium. Karolina Trzaska była czwarta, Natalia Surdyka dziewiąta.

Juniorzy młodsi rozgrywali bieg sprinterski. Najlepszym sprinterem okazał się Wojciech Filip, który jako jedyny w swojej kategorii odnotował bezbłędne strzelanie. Przemysław Pancerz zajął 6. miejsce. Paulina Wąsala wśród kobiet była siódma.

W ostatnim dniu OOM rozegrano bieg indywidualny i tu nie miał sobie równych z trzema niecelnymi strzałami Bartłomiej Filip. Mateusz Janik był tuż za podium, Tomasz Jurczak zajął 7. lokatę, Mariusz Wtorek dziewiątą, Karol Turek dziesiątą. Wśród juniorek: Karolina Trzaska – 4. miejsce, Paulina Król - 8.

Bieg indywidualny rozegrano w młodszej kategorii wiekowej. Drugie miejsce ze stratą +0:12,5 zajął Wojciech Filip. Krystian Kałużny był ósmy. Niestety, w tym dniu choroba nie pozwoliła na rywalizację Przemkowi Pancerzowi, który wraz z Wojciechem Filipem uczestniczył w Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży w Lillehammer, gdzie uzyskał bardzo dobre piętnaste miejsce w biegu na dochodzenie.

W skład 6-osobowej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów w Pokljuce (16-20 marca) zostali powołani: Mateusz Janik oraz trzykrotny medalista OOM Bartłomiej Filip.