Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Region: Transgraniczne targi pracy zakończone, ostatnia szansa na wsparcie on–line

Sobota, 10 października 2015, 6:20
Aktualizacja: 8:31
Autor: organizatorzy
Świdnica/Region: Transgraniczne targi pracy zakończone, ostatnia szansa na wsparcie on–line
Fot. użyczone
Ponad 1.800 osób wzięło udział w IX Transgranicznych Targach Pracy w Zgorzelcu oraz w Świdnicy. Zakończone niedawno przedsięwzięcie to kilkudziesięciu wystawców i 1,5 tysiąca miejsc pracy. Jeszcze dziś jest szansa na elektroniczne złożenie aplikacji do pracodawców.

Wtorkowe (6 października) Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne, w Zgorzelcu już po raz dziewiąty zgromadziły blisko 60 wystawców i 1,2 tys. odwiedzających. W Świdnicy zorganizowano je po raz pierwszy w środę (7 października) i tu ponad 40 stoisk odwiedziło przeszło 600 osób.

- Szczególnie cieszy nas fakt, że pracodawcy, którzy wystawiali się na targach mają do zaoferowania przeszło tysiąc miejsc pracy. Najwięcej wystawców jest z Niemiec, gdzie obserwujemy stały wzrost propozycji zatrudnienia. Targi są doskonałą okazją na znalezienie dobrej pracy dla osób poszukujących zarówno nowego zajęcia, jak i zatrudnienia w swoim zawodzie, a pracodawcom dają szansę na zatrudnienie dobrych fachowców – mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, który zorganizował targi.

Rąk do pracy pracodawcy z Niemiec, Czech i Polski szukali głównie w branży budowlanej, mechanicznej ,elektromechanicznej, IT, hotelarskiej, a także np. do opieki nad osobami starszymi. I w większości znajdowali.

- Zarówno w Zgorzelcu, jak i w Świdnicy pracodawcy chwalili przygotowanie osób odwiedzających targi. Kandydaci przychodzili z dobrze opracowanym CV. Wiedzieli co ich interesuje i jakiego zajęcia szukają – wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP.

Osoby, które nie mogły uczestniczyć w targach, po raz pierwszy, mogą skorzystać ze wsparcia on-line. W ramach akcji „CV on-line” do piątku, 9 października włącznie można przesyłać aplikacje i nawiązać kontakt z pracodawcami, którzy brali udział w targach. CV w języku niemieckim ze wskazaniem nazwy pracodawcy i stanowiska można przesyłać na adres targi@dwup.pl.

Więcej informacji www.eures.dwup.pl

***

IX Transgraniczne Targi Informacyjno-Rekrutacyjne są sztandarowym działaniem Partnerstwa Eures-TriRegio i są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu EaSI. Organizują je doradcy Eures Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, przy wsparciu Powiatu Zgorzeleckiego i Świdnickiego, a także Powiatowego Urzędu Pracy w Zgorzelcu i Świdnicy.

Targi mają na celu prezentację mieszkańcom pogranicza możliwości podjęcia pracy u sąsiadów po niemieckiej i czeskiej stronie, a także w Polsce. Innym celem targów jest również możliwość edukacji w kwestii rynku pracy, czy też poznania zasad prowadzenia działalności gospodarczej po trzech stronach granicy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group