Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3518
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Trasa jak się patrzy

Sobota, 10 października 2020, 11:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 października 2020, 8:11
Autor: JAZ
REGION, Jedlina-Zdrój: Trasa jak się patrzy
Fot. JAZ
W Jedlinie–Zdroju otwarto rowerową atrakcję dla amatorów jazdy na górskich ścieżkach. Single Track ma być miejscem, gdzie amatorskie jazdy można będzie połączyć z wrażeniami, jakie przeżywają zawodowcy na trasach wyścigowych.

Podczas uroczystego otwarcia nie zabrakło lokalnych władz. Był burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Mirosław Potapowicz, wójt Walimia Adam Hausman oraz radni Rady Miasta Jedliny – Zdroju i Powiatu Wałbrzyskiego.

Single Track to pierwsza w powiecie tego typu atrakcja. A czym się charakteryzuje? Jest to jednokierunkowa ścieżka leśna przeznaczona dla amatorów mocnych wrażeń rowerowych.
- Sam tor ma długość około 3,5 km i składa się z trzech tras, oznakowanych w zależności od stopnia trudności na: niebiesko, czerwono i na czarno. Biegnie nad Promenadą Słoneczną w kierunku Parku Aktywności “Czarodziejska Góra”. Zawiera elementy do ćwiczeń techniki jazdy w formie dwóch pętli o szerokości od 1 do 1,2 m. Na zakrętach szerokość toru dochodzi nawet do 2 metrów i zawiera naturalne przeszkody, takie jak muldy, korzenie i kamienie. Wykonane zostały także bandy z oparciem i drewniane przeszkody, tzw. kładki – tłumaczą przedstawiciele władz Jedliny-Zdroju.

Trasy Single Tracka są autorstwa projektu Piotra Kurczaba z firmy Bike Expert z Ząbkowic Śląskich. Inwestycję wykonała firma LUC BUD Łukasz Pitura z Wałbrzycha, a koszt budowy zamknął się kwotą około 166 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group