Czytających: 5305

Wałbrzych: Trochę statystyk po zakończonym sezonie

Wtorek, 17 czerwca 2014, 15:33
Aktualizacja: 15:34
Portal 90 minut zaprezentował szczegółowe statystyki dotyczące niedawno zakończonego sezonu w II lidze zachodniej. W kilku tych statystykach kluczowe role odgrywają piłkarze wałbrzyskiego Górnika.

Najwyższe zwycięstwo gości padło m.in. w mecz Calisia Kalisz - Górnik Wałbrzych. Nasi wygrali 4-0.

W rozgrywkach pokazano 1376 żółtych kartek i 108 czerwonych kartek. Daje to średnią 4,745 żółtej i 0,372 czerwonej kartki na mecz. W rozgrywkach podyktowano 93 karne, z których wykorzystano 74, co daje skuteczność 80%. Spotkania obejrzało 231 tysięcy 948 widzów, co daje średnią 800 widzów na mecz.

W gronie zawodników, którzy schodzili z boiska najczęściej przed końcem meczu, na 3. miejscu wraz z kilkoma innymi graczami znalazł się Daniel Zinke (19 razy). Wśród zawodników, którzy najczęściej zdobywali gole z rzutów karnych znaleźli się: Grzegorz Michalak i Adrian Moszyk po (2 trafienia z jedenastek). Grzegorz Michalak zdobył 7 goli w drugich połowach, a Marcin Folc w drugich odsłonach meczów 6-krotnie wpisywał się na listę strzelców, co daje im miejsce w ścisłej czołówce w tej kategorii. Tomasz Wepa spędził w minionym sezonie 2837 minut na murawie i ustępuje zaledwie kilku innym graczom. W czołówce piłkarzy, którzy najczęściej oglądali żółte kartki znalazł się Grzegorz Michalak (11 żółtych kartoników), Maciej Sawicki obejrzał 10 żółtych kartek, a Jan Rytko 9.

W zakończonym sezonie najwięcej piłkarzy do gry desygnowała Odra Opole oraz Ruch Zdzieszowice – po 34. Górnik zajmuje ostatnie miejsce. Zagrało u nas zaledwie 23 piłkarzy. W klasyfikacji fair play, gdzie pod uwagę brane są żółte i czerwone kartki, nasi zajęli ostatnie miejsce, na co złożyły się 102 żółte kartki i 8 czerwonych. Na mecze Górnika w Wałbrzychu chodziło średnio 900 osób, co dało naszym 7. miejsce. Nasi wykonywali w sezonie 5 jedenastek i wszystkie wykorzystali. Damian Migalski i Michał Bartkowiak byli jednymi z najmłodszych graczy, którzy pojawiali się na boisku na tym szczeblu rozgrywek. Migalski miał 16 lat i 35 dni, a Bartkowiak 16 lat i 174 dni. Bartkowiak przewodzi w stawce najmłodszego zawodnika II ligi zachodniej, który wpisał się na listę strzelców. W gronie piłkarzy, którzy zaliczali się do weteranów ligowych boisk, jest Marek Wojtarowicz – 37 lat i 20 dni.