Wałbrzych: Trudna sytuacja siatkarzy Victorii

Niedziela, 11 marca 2012, 15:36
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 marca 2012, 9:04
Autor: Sven
2 : 3 i 1 : 3 i w rezultacie 0 – 2. Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych dwukrotnie przegrali na własnym parkiecie z Juvenią Głuchołazy stawiając się w bardzo trudnej sytuacji w grze o utrzymanie się w II lidze.

Po sobotniej porażce wałbrzyscy siatkarze przystąpili do drugiego meczu bardziej skoncentrowani i zaczęli od zwycięstwa w pierwszym secie 25 do 20. Przez jego pierwszą część wynik oscylował wokół remisu, ostatni zdarzył się, gdy obydwie drużyny zdobyły po 12 punktów. Od tego momentu głównie wałbrzyszanie zdobywali punkty doprowadzając do wyniku 20 do 14 i nie oddali prowadzenia do końca. Wydawało się więc, że rewanż za sobotnią porażkę jest realny.

W drugim secie od początku przewagę zdobyli goście, chwilami wynosiła ona 4 punkty (6:10, 10:14, 12:16, 13:17), by pod koniec seta stopnieć do 1- 2 punktów. Ostatecznie druga partia zakończyła się wynikiem 22 :25, a w całym meczu remis 1 :1.

Set trzeci, podobnie jak pierwszy, był wyrównany do połowy. Ostatni remis jaki zanotowaliśmy to 13 :13. Od tej chwili na boisku rządzili już tylko goście, kończąc tę partię spotkania zwycięstwem 25 do 19.

W ostatnim secie, gospodarze wałbrzyszanie nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki. Dość powiedzieć, że przegrywali już 12 punktami (5 :17). Na szczęście goście widząc, że wygraną mają w zasięgu ręki, nieco spuścili z tonu, dzięki czemu nasi zmniejszyli straty i końcowy wynik seta nie wygląda aż tak źle, jak się zapowiadało (16 do 25).

Była to druga porażka Victorii PWSZ Wałbrzych w konfrontacji z Juvenią Głuchołazy, której stawką jest utrzymanie w II lidze siatkówki mężczyzn. Aby zostać na tym poziomie rozgrywek potrzebne są trzy zwycięstwa. Trzeci mecz odbędzie się 24 marca w Głuchołazach.