Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Trwa montaż ogrodzenia wokół Ogródka Jordanowskiego na ulicy Dunikowskiego

Środa, 21 grudnia 2016, 7:05
Autor: PAW
Wałbrzych: Trwa montaż ogrodzenia wokół Ogródka Jordanowskiego na ulicy Dunikowskiego
Fot. Robert Bajek
Już wkrótce Ogródek Jordanowski przy ulicy Dunikowskiego w dzielnicy Piaskowa Góra zostanie wzbogacony o ogrodzenie.

Przypomnijmy, że w 2013 roku do użytku oddany został reaktywowany ogródek jordanowski przy ulicy Dunikowskiego na Piaskowej Górze. Wałbrzyszanie posprzątali teren tak, aby mogły z niego korzystać dzieci, a następnie odbyło się tam wiele zabaw, konkursów i gier sportowych przeznaczonych dla najmłodszych. W projekt reaktywacji włączyli się wówczas: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, była radna Danuta Marosz, Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, Centrum Aktywności Lokalnej i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. W sprzątaniu uczestniczyły również dzieci oraz ich rodzice oraz przybyli seniorzy.

To jednak nie koniec działań podjętych przez mieszkańców Piaskowej Góry. Remont ogródka przy ulicy Dunikowskiego wymagał wyburzenia budynku dawnej świetlicy środowiskowej. Sprzęty do zabawy i ławki postawił ZDKiUM. W 2015 roku ogródek zyskał kolejne elementy, dzięki projektowi budżetu partycypacyjnego. Dzieci mają do dyspozycji dwa place zabaw, stół do tenisa stołowego, stół do szachów i do chińczyka, siłownię zewnętrzną i część rekreacyjną z altaną. Projekt ten został zrealizowany w ramach Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, a głosowało za nim ponad tysiąc osób. Koordynatorem projektu „Ogródek Jordanowski reaktywacja. Integracja raz, dwa, trzy – dzieci, młodzież oraz my” była Danuta Marosz. Prace trwały od października 2014 roku do czerwca 2015 roku. Koszt tej inwestycji to blisko 420 tysięcy złotych.
- Obecnie trwają i kończą się prace związane z budową ogrodzenia Ogrodu Jordanowskiego – tłumaczy Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza. - Ogrodzony zostanie cały obiekt, a środki na jego realizację pochodzą z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego. Odbiory prac odbędą się lada moment. Koszt tego zadania to około 105 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group