Środa, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 4312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: „Trzeźwy poranek” i dwóch kierujących po spożyciu alkoholu

Wtorek, 10 października 2017, 11:37
Aktualizacja: 12:40
Autor: red
Wałbrzych/REGION: „Trzeźwy poranek” i dwóch kierujących po spożyciu alkoholu
Fot. KMP Wałbrzych
Ponad 2 tysiące przebadanych kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i dwóch ujawnionych mężczyzn, którzy "za kółko" swoich samochodów wsiedli po spożyciu alkoholu. Wczoraj w naszym powiecie odbyła się kolejna akcja wałbrzyskiej drogówki pod nazwą „Trzeźwy poranek”.

Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w rejonie Starego Julianowa. Dwóch uczestników ruchu drogowego utraciło swoje uprawnienia. Pierwszy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, drugi natomiast za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie akcji policjanci ujawnili także wykroczenie związane z niekorzystaniem pasów bezpieczeństwa przez jednego z kierujących.

Przypomnijmy, że akcje „Trzeźwy poranek” mają na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z jazdą pojazdami przez nieodpowiedzialnych kierowców po spożyciu alkoholu. Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group