Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Czytających: 4925

Katowice: Trzy medale karateków w Katowicach

Czwartek, 1 listopada 2018, 11:21
Karatecy z Uczniowskiego Klubu Karate Shinkyokushinkai „OBI" z Wałbrzycha w Katowicach podczas IV Turnieju Karate o Puchar Prezydenta Miasta Katowice znów powalczyli o medale.

W turnieju udział wzięło prawie 300 zawodników z 23 klubów z całej Polski, wśród nich 6 zawodników z UKKS „OBI". Turniej rozgrywany był w trzech różnych formułach - kumite bezkontaktowe, kata, gdzie wystartowało 3 naszych zawodników i kumite, w którym wystartowało 6 zawodników z klubu.

W kumite trójka zawodników rozpoczęła swoje walki od baraży. Wszystkie walki były bardzo wymagające, a było ich bardzo dużo. W sumie w Katowicach wywalczyli nasi zawodnicy 3 medale. Złoto przywiozła Julia Obuchowska w kategorii dziewczynki 10-11 lat +50kg, srebro wywalczył Dominik Obuchowski, a brąz Krystian Raś obaj w kategorii chłopcy 14-15 lat + 65 kg. Nie dużo brakło Mateuszowi Mielnik, który stoczył kilka dobrych walk i przegrał walkę o wejście do strefy medalowej. Pozostała dwójka odpadła przy 1/8 finału.

W kata niestety nie poszczęściło się tym razem naszym przedstawicielom. Najdalej doszła 11-letnia Julia Obuchowska przegrywając starcie z 16-letnim zawodnikiem z Wrocławia o wejście do ścisłej czwórki i walki o medal.

Ogólnie wyjazd bardzo udany. Na zawodach sędzią był Sensei Tomasz Obuchowski, a rolę trenera pełniła Sempai Agnieszka Obuchowska.