Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5526
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Trzy wałbrzyskie szkoły w projekcie

Środa, 15 listopada 2023, 9:29
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Trzy wałbrzyskie szkoły w projekcie
Fot. organizatorzy
Trzy instytucje z Wałbrzycha przystąpiły do ogólnopolskiej ekorywalizacji. W ramach programu Polska Stolica Recyklingu zbierają punkty w oparciu o EKOzwroty. Pomóc w wygranej może im każdy mieszkaniec Wałbrzycha, wystarczy zrobić porządki i nadać bezpłatnie paczkomatem InPost wpisując odpowiedni kod. Niepotrzebne tekstylia, obuwie, książki, elektronika i zabawki mogą zyskać drugie życie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28, Zespół Żłobków Samorządowych nr 1 oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 rywalizują w ogólnopolskim eko konkursie Polska Stolica Recyklingu. Łączna pula nagród wynosi 150 tys. złotych. W zwycięstwie pomóc może każdy – wystarczy zrobić domowe porządki i bezpłatnie nadać EKOzwrot za pomocą paczkomatu InPost.

Edukacja ekologiczna w praktyce

- Głównym celem programu Polska Stolica Recyklingu jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego, ze szczególnym naciskiem na funkcjonowanie gospodarki obiegu zamkniętego. „Każdy z nas ma w domu niepotrzebne przedmioty. Mogą to być nietrafione prezenty, zapomniane zabawki, przeczytane książki, głęboko zachomikowane telefony komórkowe czy ubrania, które przestały się nam już podobać. Warto nadać im nowe życie np. za pomocą bezpłatnej usługi EKOzwrotów. W ten sposób pomagamy nie tylko sobie porządkując domową przestrzeń, ale przede wszystkim środowisku naturalnemu chroniąc cenne zasoby np. wodę czy pierwiastki ziem rzadkich – mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Nadaj EKOzwrot – to proste!

By pomóc swojej lokalnej instytucji, wystarczą cztery proste kroki. Zaczynamy od porządków. W jedno miejsce odłóż niepotrzebne: książki, ubrania, artykuły dziecięce, elektronikę oraz obuwie. Następnie zapakuj je do dowolnego opakowania. Skorzystaj z aplikację InPost/ EKOzwroty lub użyj strony www.inpost.pl/EKOzwroty. W polu imię
i nazwisko wpisz kod wybranej przez siebie instytucji:
• Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Wałbrzychu - WAL2349
• Zespół Żłobków Samorządowych nr 1 w Wałbrzychu - WAL5678
• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu - WAL2456

Nadaj paczkę w najbliższym paczkomacie InPost, a wybrana przez Ciebie placówka otrzyma punkty i będzie mieć większą szansę na nagrodę.

Warto podkreślić, że część przedmiotów, które trafią do Fundacji w ramach EKOzwrotów jest przekazywana na cele charytatywne. EKOdary trafiły już m.in. do Domu Samotnej Matki w Zabrzu, Domów Dziecka w Kielcach, Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, biblioteki szkolnej w Zespole Szkoły i Przedszkola w Ożarowie oraz Stowarzyszenia Słabo i Niesłyszących "Migacze” w Pile.

Program Polska Stolica Recyklingu potrwa do 31 grudnia.

Organizatorem Programu Polska Stolica Recyklingu jest Fundacja Odzyskaj Środowisko.

Partnerami strategicznymi Programu są: InPost, MB Recycling, Maya Victory.

Partnerami edukacyjnymi są: Auraeko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A., RLG Polska Sp. z o.o., ERP Polska.

Partnerem merytorycznym jest: InPost Green City.

Szczegółowe zasady Programu oraz Regulamin znajdują się na stronie: https://www.polskastolicarecyklingu.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
2
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group