Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4793
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Turystycznie aktywni

Sobota, 18 grudnia 2021, 6:46
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Turystycznie aktywni
Fot. użyczone
Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracji Wałbrzyskiej zakończy projekt pn. Ambasadorzy turystyczni w Aglomeracji Wałbrzyskiej. Podczas spotkania w Zamku Książ wyłoniono najaktywniejsze Szkolne Kluby Turystyczne, które powstały w jego ramach.

W projekt zaangażowało się pięć szkół z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej: z Walimia, Świdnicy, Wałbrzycha, Starych Bogaczowic oraz gminy Głuszyca. Szkolne Kluby Turystyczne były odpowiedzią na obostrzenia związane z pandemią, zablokowaną możliwością wyjazdów, a także dostępności lasów, parków i innych otwartych terenów jako jedynych miejsc do spędzania wolnego czasu. Uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół podchwycili temat i zaangażowali się w działalność klubów, a zaangażowaniem tym chętnie chwalili się w internecie.

Na spotkaniu prezes LOT AW. Anna Żabska wręczyła nagrodę Szkolnemu Klubowi Turystycznemu, którego konto cieszyło się największą popularnością i osiągnęło największe zasięgi odbiorców w mediach społecznościowych.

- Wszystkim klubom i ich opiekunom gratulujemy zaangażowania w działalność klubów, a w szczególności Szkole Podstawowej nr 6 im. Aleksandra Kamińskiego w Wałbrzychu, która zwyciężyła w konkursie - mówi prezes Żabska.

Projekt dofinansowany był ze środków Ministerstwa Rozwoju i Technologii i obejmował dwa obszary działań: przeprowadzenie cyklu szkoleń dla członków Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Aglomeracja Wałbrzyska, a także wsparcie promocji turystyki lokalnej wśród dzieci i młodzieży poprzez stworzenie i pomoc w działalności Szkolnych Klubów Turystycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

4
44%
Cieszy
4
44%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group