Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2197
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Tworzenie strojów karnawałowych w Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 15 stycznia 2013, 6:15
Autor: Michalina
Fot. Michalina
12 stycznia w wałbrzyskim Muzeum grupa dzieci prowadzona przez malarkę– Barbarę Malinowską udała się na poszukiwanie wyjątkowych i niepowtarzalnych kreacji na karnawałowe bale. Odbyły się tam pierwsze styczniowe warsztaty w serii Artystycznych Weekendów organizowanych w każdą sobotę o godzinie 11.30 w Muzeum w Wałbrzychu.

Uczestnicy zajęć zostali wprowadzeni przez Barbarę Malinowską w świat mody. Rozpoczęli oni pracę od wykonania projektów- każdy ustalił, jaki strój chciałby wykonać, czego do niego użyje i w jaki sposób sobie z tym poradzi. Następnie, dzieci dobrane w pary dostały różnego rodzaju tkaniny, folie, taśmy, wstążki i filc. Pomagały sobie nawzajem w realizacji projektu. Każdy chciał wykonać pomysłową i zaskakującą kreację. Był między innymi Zorro, mnich, cesarz, rycerze, kilka księżniczek, Arabki, anioły- każdy wyglądał inaczej, a razem wszyscy tworzyli zgraję kolorowych postaci.

Warsztaty były bardzo stymulujące dla dzieci. Musiały one swoje wyobrażenia przelać najpierw na papier, a potem dopasować je do rzeczywistości tworząc stroje z namacalnych materiałów. Ważnym elementem była też interpretacja strojów- dzieci nawzajem zgadywały za kogo są przebrane.

Kolejne zajęcia już w przyszłą sobotę (19 stycznia) o 11.30. Tym razem będzie to zgłębianie historii i technik malowania akwarelą pod tytułem „Spokojnie! To tylko akwarela!”. Spotkanie poprowadzi Wiesława Kamińska i Barbara Malinowska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group