Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3248
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Uchwała Rady Miasta Wałbrzycha do poprawki

Środa, 8 maja 2013, 15:45
Aktualizacja: 22:42
Autor: PAW
Wałbrzych/REGION: Uchwała Rady Miasta Wałbrzycha do poprawki
Fot. PAW
Ostatnio pojawiła się informacja, że transport publiczny pomiędzy Wałbrzychem a Gminą Jedlina Zdrój odbywa się niezgodnie z przepisami. Prezydent Roman Szełemej uważa jednak, że uchwałę w tej sprawie trzeba tylko nieznacznie skorygować.

Nadzór prawny Wojewody Dolnośląskiego uznał, że uchwała Rady Miasta Wałbrzycha w sprawie powierzenia Gminie Wałbrzych zadań Gminy Jedlina Zdrój w kwestii lokalnego transportu zbiorowego, jest niezgodna z prawem i ją uchylił. Na nic zdało się odwołanie wałbrzyskiego Ratusza do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który utrzymał w mocy decyzję Wojewody.

Najprościej mówiąc, chodzi głównie o to, że Gmina Wałbrzych nie może decydować o cenach biletów na terenie gmin przyległych, bowiem wykracza w ten sposób poza swoje kompetencje. Z powodu uchylenia uchwały Rady Miasta Wałbrzycha szat nie rozdziera prezydent Roman Szełemej.
- Uchwałę należy skorygować i wprowadzić ją w życie tak, by nadzór prawny Wojewody nie miał już żadnych zastrzeżeń – mówi prezydent.

Tak więc mieszkańcy Jedliny Zdroju, Szczawna Zdroju, a także Boguszowa-Gorc, czyli okolicznych miejscowości, do których dojeżdżają autobusy komunikacji podmiejskiej, nie mają się czego obawiać, bowiem transport zbiorowy z Wałbrzycha nadal będzie dojeżdżał do tych miast.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group