Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3073
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uciekał przed karą

Czwartek, 10 grudnia 2020, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Uciekał przed karą
Fot. KMP Wałbrzych
We wtorek wałbrzyscy policjanci zatrzymali kolejnych kierujących w wieku 19 oraz 36 lat, którzy nie zastosowali się do dwukrotnie już orzeczonych wobec nich przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów.

8 grudnia przed godziną 1.00 w nocy policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul Świdnickiej w Wałbrzychu 19-letniego mieszańca naszego miasta. Mężczyzna w trakcie wykonywanych czynności postanowił jednak nie zastosować się do poleceń policjantów i z impetem ruszył swoim pojazdem. Pomimo iż młodociany przestępca nie reagował na sygnały pojazdu uprzywilejowanego, jego ucieczka zakończyła się już po blisko kilometrze. Okazało się, że miał również decyzją sądu orzeczone już dwa zakazy kierowania pojazdami obowiązujące do 2022 roku. Podczas czynności z zatrzymanym funkcjonariusze udowodnili mu, że 23 listopada znieważył strażnika miejskiego poprzez wykrzykiwanie wobec niego słów uznanych za wulgarne oraz pokazywanie obraźliwych gestów.

Tego samego dnia - około godziny 14:30 – w Wałbrzychu na ul. 11 Listopada funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu sprawdzili natomiast wymagane uprawnienia u 36-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierujący samochodem osobowym również jechał nim pomimo orzeczonych przez sąd dwóch zakazów kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, tym razem do grudnia 2023 roku.

Obu mężczyznom za popełnione czyny grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy zastosował w stosunku do 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. O losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
4
67%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
1
17%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group