Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 5118
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Uciekał ulicami Walimia

Poniedziałek, 22 marca 2021, 9:27
Aktualizacja: 11:19
Autor: red
REGION, Walim: Uciekał ulicami Walimia
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Głuszycy po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i podjął ucieczkę. Podczas legitymowania mundurowi ustalili, że 35–latek chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w Walimiu w sobotę w nocy. Głuszyccy funkcjonariusze zauważyli znanego im osobiście mężczyznę jadącego samochodem osobowym. Policjanci wiedzieli, że 35-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a przy tym mieli podejrzenie, iż porusza się po drodze publicznej pod wpływem alkoholu. Dlatego też niezwłocznie podjęli decyzję o zatrzymaniu 35-latka do kontroli drogowej. Kiedy mundurowi zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący przyspieszył i dalej kontynuował jazdę ulicami Walimia. Po pewnym czasie mężczyzna zjechał na pobocze, porzucił swój pojazd i próbował ucieczki pieszej. Ostatecznie trafił jednak w ręce policjantów z Głuszycy.

Podczas czynności potwierdziło się, że 35-letni mieszkaniec Walimia nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Samochód mężczyzny po wykonanych czynnościach trafił na parking strzeżony.

Sprawca odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania samochodu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania pojazdu, jazdę bez uprawnień i pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group