Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 2525
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Uczestnicy Brave Kids znów w Wałbrzychu

Czwartek, 20 czerwca 2019, 7:43
Aktualizacja: 12:41
Autor: red
Wałbrzych: Uczestnicy Brave Kids znów w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Rodziny przygotowane, harmonogram wydarzeń dopięty, a młodzi artyści z czterech stron świata już się szykują do przyjazdu. W czwartek rusza 6. edycja Brave Kids w Wałbrzychu. W tym roku debiutuje jednak w nowej formule.

Ponad 30 młodych artystów przyjedzie do Wałbrzycha już 20 czerwca. Przez trzy tygodnie Brave Kids z Indii, Iranu, Ugandy, Gruzji oraz Nepalu będą mieszkać w domach polskich rodzin i przygotowywać się do wielkiego, międzykulturowego spektaklu. Razem z nimi na scenie wystąpią również dwie polskie grupy artystów – z Wałbrzycha i z Warszawy. Tegoroczna edycja projektu w Wałbrzychu jest wyjątkowa i odbywa się pod hasłem Brave Kids Reunion. – Przyjedzie do nas młodzież, która kiedyś uczestniczyła już w Brave Kids. Wtedy dopiero szlifowali swoje talenty, dzisiaj są artystami z określoną ścieżką rozwoju, a często już z ciekawymi osiągnięciami na koncie. Najmłodsi mają 13-15 lat, a większość ponad 16 – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka Brave Kids w Wałbrzychu.

Przyjazd Brave Kids do Wałbrzycha to niezwykła okazja, by mieszkańcy miasta mogli ponownie spotkać się z młodymi artystami. W ramach pobytu Brave Kids w Wałbrzychu zorganizowane zostaną trzy otwarte wydarzenia. Uczestników Brave Kids zobaczymy dwukrotnie w Starej Kopalni oraz na pikniku i paradzie przy parafii św. Piotra i Pawła na Podzamczu. Wizytę Brave Kids zakończy Finał Brave Kids Reunion, podczas którego młodzi artyści zaprezentują swoje talenty na scenie Starej Kopalni. - Projekt jest już mocno zakorzeniony w naszym mieście. Mieszkańcy dobrze go kojarzą. Chętnie przyjmują też do swoich domów uczestników Brave Kids oraz pomagają przy projekcie jako wolontariusze – zauważa Magdalena Sawicka.

Ostatnie przygotowania rodzin

W Wałbrzychu trwają ostatnie przygotowania do przyjęcia młodych artystów. Na chętnych do przyjęcia uczestników projektu nie trzeba było długo czekać. W niecałe trzy tygodnie do organizatorów zgłosiło się ponad 20 rodzin. – Wałbrzyszanie chętnie zgłaszali się do projektu. W większości są to rodziny z poprzednich edycji, ale zgłosiło się też kilka, które zostały polecone przez osoby uczestniczące w projekcie w poprzednich latach – podkreśla Magdalena Sawicka.

W tym roku projekt Brave Kids organizowany jest w Wałbrzychu po raz szósty, ale po raz pierwszy w wyjątkowej formule – Brave Kids Reunion. 5 lipca uczestnicy zaprezentują się mieszkańcom Wałbrzycha podczas Finału Brave Kids Reunion w Starej Kopalni, a dwa dni później (7 lipca) wezmą udział w Wielkim Finale Brave Kids Reunion w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids powstał w 2009 roku przy wrocławskim Brave Festival, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych Wrocławia i Polski. Głównym organizatorem i pomysłodawcą Brave Kids jest wrocławskie Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła. W Wałbrzychu projekt jest organizowany przez Fundację „Emu" im. Elżbiety Marii Urbańskiej we współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury.

Kalendarium wydarzeń:

24 czerwca

Pokazy grup Brave Kids,

Stara Kopalnia,

Wałbrzych,

godz. 12:30

Pokazy artystyczne, podczas których na scenie będzie można zobaczyć młodych artystów z Gruzji, Iranu, Indii, Nepalu, Ugandy oraz Polski. Dzieci i młodzież podzielą się z mieszkańcami Wałbrzycha swoją kulturą i pokażą tradycyjne tańce oraz pieśni. Wpływy z wejściówek zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów biletów lotniczych dla młodych artystów z Indii oraz Nepalu. Wstęp – 5 zł.

30 czerwca

Piknik i parada Brave Kids,

Przy parafii św. Piotra i Pawła,

Wałbrzych Podzamcze,

godz. 16:00

Wielki piknik oraz parada Brave Kids. Mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli zobaczyć występy młodych artystów z Gruzji, Iranu, Indii, Nepalu, Ugandy oraz Polski, a także wziąć udział w wielkiej międzykulturowej paradzie. Wstęp bezpłatny.

5 lipca

Finał Brave Kids Reunion,

Stara Kopalnia,

godz. 18:00

Wielki Finał w Starej Kopalni to rezultat dwutygodniowej pracy artystycznej Brave Kids Reunion podczas pobytu w Wałbrzychu. Finał Brave Kids to międzykulturowe święto, którego owocem jest wielki spektakl pokazujący fuzję kultur Gruzji, Iranu, Indii, Nepalu, Ugandy oraz Polski. Wstęp bezpłatny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group