Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3638
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złotoryja: Uczniowie ZS nr 8 strzelają najcelniej

Piątek, 13 maja 2011, 16:15
Aktualizacja: 16:59
Autor: Sven
Złotoryja: Uczniowie ZS nr 8 strzelają najcelniej
Fot. użyczone
Męska drużyna Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu zwyciężyła w I Dolnośląskiej Licealiadzie w Strzelectwie o „Srebrne Muszkiety 2011” w Złotoryi.

Do rywalizacji na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „AGAT” w Złotoryi stanęło 18 trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Dolnego Śląska.

Jako pierwsza strzelali reprezentanci ZS Nr 8 z Wałbrzycha w składzie: Dawid Puć, Karol Kapera oraz Patryk Stróżyna. Wałbrzyszanie zdobyli 797 punktów na 900 możliwych. Tak wysoko ustawionej poprzeczki nie udało się pokonać żadnej innej ekipie i tym samym podopieczni Dariusza Ciska zdobyli laur Licealiady.

Zespół Szkół Nr 8 pozostał jedyną na Dolnym Śląsku placówką oświatową, posiadającą własna broń sportową, warunki do treningu oraz kadrę instruktorską, posiadającą wszelki możliwe uprawnienia strzeleckie. Na terenie szkoły działa w pełni zautomatyzowana strzelnica pneumatyczna, na której trenują zarówno uczniowie, jak i słuchacze studium przysposobienia obronnego PWSZ w Wałbrzychu oraz młodzież z OHP przygotowująca się mistrzostw w Ząbkowicach Śląskich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group