Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3675
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczawno Zdrój: Udana runda MKS–u Szczawno Zdrój

Czwartek, 29 grudnia 2011, 12:41
Aktualizacja: 12:41
Autor: PAW
Szczawno Zdrój: Udana runda MKS–u Szczawno Zdrój
Fot. PAW
Piłkarze MKS–u Szczawno Zdrój po spadku z IV ligi, dość szybko poradzili sobie w realiach klasy okręgowej i po rundzie jesiennej zajmują wysokie 5. miejsce.

Wynik MKS-u należy uznać za bardzo dobry, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że 15 pierwszych spotkań ekipa prowadzona przez Wiesława Walczaka rozegrała na obcych boiskach. Powodem takiego stanu rzeczy jest remont obiektu na stadionie w Szczawnie Zdroju. Ze względu na przedłużające się prace przy budowie murawy, całą rundę rewanżową MKS jako gospodarz będzie rozgrywał na boiskach przy ulicy Ratuszowej w Wałbrzychu.

Drużyna MKS-u w 17 meczach zgromadziła 29 punktów (8 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki). MKS zdobył 22 gole, a więc niewiele, ale zaledwie 11 stracił. I defensywa właśnie była najmocniejszym punktem drużyny z uzdrowiska. Damian Michno, Łukasz Wojciechowski, Mariusz Antas, doświadczony Tomasz Resel, Artur Słapek oraz grupa uzdolnionej młodzieży: Niemczyk, Kiczuła, Stanuszek, Drąg, Czechura stanęli na wysokości zadnia. Zespół przed sezonem opuścili Piotr Smoczyk i Marcin Wojtarowicz i wydawało się, że gra w obronie MKS-u straci na jakości. Okazało się jednak, że ich następcy bardzo dobrze radzili sobie z bronieniem dostępu do bramki.

Biorąc pod uwagę fakt, że MKS zagra wszystkie mecze na Ratuszowej, to drużyna ta może poważnie włączyć się do walki o awans do IV ligi. Obecnie Szczawno traci do liderującej Nysy Kłodzko 9 punktów, a więc jest to strata do odrobienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group