Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 6285
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Udane wakacje, to bezpieczne wakacje – ubezpieczenie turystyczne to podstawa!

Piątek, 22 września 2023, 5:13
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Udane wakacje, to bezpieczne wakacje – ubezpieczenie turystyczne to podstawa!
Fot. użyczone
Potężne pożary i upały w krajach basenu Morza Śródziemnego przerwały i utrudniły urlopy wielu turystom. Podczas wyjazdu może dojść także do choroby lub wypadku, których konsekwencją będzie kosztowna hospitalizacja i leczenie. Aby zabezpieczyć się przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które można mieć już od 3,14 zł za dzień ochrony!

Wakacyjny wyjazd można dzisiaj bardzo łatwo ubezpieczyć. Wystarczy wejść na https://mubi.pl/kalkulator-ubezpieczenia-turystycznego/ i odpowiedzieć na kilka prostych pytań – w tym o miejsce i długość podróży, a także o planowane aktywności. Już po chwili otrzymasz oferty różnych ubezpieczeń turystycznych. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiednią ochronę na zagraniczną podróż. 

Co zapewnia ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenia turystyczne na wyjazd zagraniczny oferowane są w różnych wariantach. Jednak każde z nich zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance. To najważniejsza ochrona, dla której większość podróżnych je kupuje. Na tym jednak nie kończą się jego zalety. Przyjrzyjmy się poszczególnym ochronom zawartym w ubezpieczeniu turystycznym.
• Ubezpieczenie kosztów leczenia – to podstawowa ochrona, dzięki której ubezpieczyciel pokryje koszty hospitalizacji, leczenia, niezbędnych zabiegów, transportu medycznego czy lekarstw.
• Assistance podróżne – zapewnia świadczenia związane z opłaceniem kosztów transportu (w tym bliskich), zakwaterowania, opieki nad dziećmi w przypadku hospitalizacji rodzica czy opiekuna, wsparcie informacyjne czy pomoc tłumacza.
• OC w życiu prywatnym – jak każde ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zapewnia wsparcie finansowe ubezpieczyciela, gdy to podróżny spowoduje szkodę;
• NNW – dzięki ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków turysta otrzyma odszkodowania, gdy dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu.
• Ubezpieczenie bagażu – zadziała, gdy bagaż zostanie uszkodzony, zniszczony lub skradziony podczas podróży.

Podczas podróży po krajach Unii Europejskiej i EFTA warto wyrobić sobie także EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, które pozwala na leczenie w publicznych placówkach na zasadach obowiązujących w danym państwie. Uwaga! EKUZ nie zastępuje ubezpieczenia turystycznego!

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne?

Wiemy już jakie ochrony zapewnia ubezpieczenie turystyczne. Jednak ubezpieczyciele oferują jego różne warianty. Który z nich będzie odpowiedni? Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia turystycznego?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne, na początku warto zwrócić uwagę na dwie podstawowe kwestie, czyli na zakres ochrony, a więc ochrony zawarte w pakiecie, a także na ich sumy. Szczególnie ważne są sumy ubezpieczenia, ponieważ określają one górną granicę odpowiedzialności ubezpieczyciela, czyli to, jak wysokie koszty pokryje w przypadku ubezpieczenia kosztów leczenia, a także jakie może być maksymalne odszkodowania z OC i NNW – wyjaśnia Tomasz Sowa redaktor w mubi.pl.

Kupując ubezpieczenie turystyczne, nie można zapomnieć o celu wyjazdu. Jeśli jest on wyłącznie turystyczny, to nie ma problemu. Jednak jeśli podczas jego trwania planujesz inne aktywności niż zwiedzanie i wypoczynek, to powinieneś wykupić odpowiednie rozszerzenie ochrony – na przykład o nurkowanie, uprawianie sportów ekstremalnych czy narciarstwo.

Zawsze warto także zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, gdzie znajdziesz informacje o wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela, ograniczeniach i limitach poszczególnych usług (assistance i ubezpieczenie kosztów leczenia) oraz tabele z wyceną uszczerbków na zdrowiu (NNW).

Pamiętaj także, że kupując ubezpieczenie turystyczne w czasie trwania wyjazdu, musisz liczyć się z karencją. Oznacza to, że ochrona nie zadziała od razu po opłaceniu składki, lecz po określonym czasie – na przykład po 3 dniach od zawarcia umowy. W ten sposób ubezpieczyciele zabezpieczają się przed kupnem ubezpieczenia po zajściu szkody.

Gdzie szybko i wygodnie kupić ubezpieczenie turystyczne?

Szybko, łatwo i wygodnie znajdziesz ubezpieczenie podróżne na Mubi. Wystarczą 2 minuty, aby wypełnić prosty formularz, w którym trzeba wskazać:
• miejsce wyjazdu,
• okres ubezpieczenia (termin wyjazdu),
• liczbę podróżnych i ich wiek,
• aktualne miejsce pobytu (czy jesteś jeszcze w Polsce),
• cel podróży, a więc planowane aktywności podczas wyjazdu.

Już po chwili otrzymasz wiele ofert ubezpieczenia turystycznego od popularnych ubezpieczycieli. Będziesz mógł wybrać najprostszą ochronę zawierającą samo ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance lub rozbudowany pakiet z kompleksowym wsparciem.

Pamiętaj, że jeśli wybierasz się do kraju, w którym nie będziesz mógł liczyć na działanie EKUZ, to zaleca się wykupienie ubezpieczenia kosztów leczenia z sumą ubezpieczenia 600 000 zł lub wyższą – w końcu hospitalizacja w USA, Kanadzie czy krajach Azji może być bardzo droga.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group