Kraj: Udany start tenisistek MKS–u

Wtorek, 29 listopada 2011, 13:15
Aktualizacja: Środa, 30 listopada 2011, 9:20
Ostatnie dni były bardzo pracowite dla tenisistek ziemnych MKS–u Szczawno–Zdrój.

Na wrocławskim obiekcie „Morskie Oko” odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska skrzatek. Uzdrowisko reprezentowane było przez zaledwie 10-letnie zawodniczki: Nikolę Okopniak, Natalię Sławińską oraz Natalię Kaczmarczyk. Jak się później okazało, start był bardzo udany. Do ćwierćfinału całej imprezy dotarła Nikola Okopniak, która po drodze pokonała Natalię Kaczmarczyk, a na tym etapie po zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość Izy Kunat (7 zawodniczka w Polsce). Prawdziwą niespodziankę w turnieju sprawiła Natalia Sławińska pokonując w ćwierćfinale M. Jaśkiewicz, która obecnie zajmuje 14. pozycję w kraju. W półfinale Natalia uległa K. Baszak z Wrocławia, ale 3. miejsce na tej imprezie to bardzo duży sukces.

Na obiekcie Family Tenis Camp w Scięgnach odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska młodzików. W turnieju dziewcząt na starcie zameldowała się Aleksandra Rojek, która rozstawiona została z numerem 1. Ola obroniła rozstawienie i wygrała całe zawody pokonując w finale Aleksandrę Ryndak z Wrocławia 3-6, 7-5, 6-3.

Na szczawieńskim obiekcie nie obyło się również bez imprezy, bo rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Kadetek (do lat 16). Na starcie stanęło 18 zawodniczek z całej Polski. W imprezie singlowej triumfowała Aleksandra Durzyńska (Warszawa), która w finale pokonała Katarzynę Kubicz (Łódź) 6-1, 6-3. W turnieju deblowym zwyciężyły krakowianki Justyna Sasiak i Anna Dziewianowska.